Jesteś tutaj: Home

Niebezpieczne skrzyżowanie! Czas coś z nim zrobić, a nie czekać na tragedię

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 czerwiec 2022 00:59

W ubiegłą niedzielę na skrzyżowaniu ulic Krajeńskiej i Koronowskiej doszło do poważniejszego zderzenia się trzech samochodów. Na szczęście bez poważniejszych ofiar. Nie jest to jednak pierwsze zdarzenie w tym miejscu, na przestrzeni lat było ich więcej, jedno ze zdarzeń z udziałem motocyklisty zakończyło się nawet śmiertelnie. Zamiast czekać na kolejne zdarzenia, czas zacząć działać.

 

Zrodzona w Szwecji Wizja Zero, czyli dążenie do ograniczenie liczby ofiar w wypadkach komunikacyjnych do zera, opiera się przede wszystkim o analizowanie miejsc, gdzie dochodzi do wypadków, pod kątem tego, czy nie przyczynia się do tego infrastruktura.

 

Wspomniane skrzyżowanie jest problemowe, bowiem jadąc ulicą Koronowską od strony Koronowa, często mamy bardzo ograniczoną widoczność po prawej stronie, za sprawą zaparkowanych tuż nieopodal skrzyżowania parkingu. Często stoi tam samochód dostawczy, który radykalnie ogranicza widoczność. Stąd też wydaje się zasadne przeanalizowanie, czy ten parking tak blisko skrzyżowania powinien się znajdować.

 

Wystąpiliśmy do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej z zapytaniem o to w jaki sposób planowane jest zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu. Obecnie czekamy na odpowiedź. Również wystąpiliśmy do Policji z zapytaniem, czy były kierowane przez tą formację jakieś postulaty dotyczące zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu. Ważne jest reagowanie, zanim się wydarzy coś tragicznego.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: