Jesteś tutaj: Home

Ukraińskie uchodźczynie zasiliły kadrę bydgoskich szkół i żłobków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 kwiecień 2022 09:06

Do tej pory do bydgoskich szkół publicznych uczęszcza ponad 1,6 tys. dzieci uchodźców z Ukrainy, do tego dochodzi około 700 dzieci w przedszkolach i żłobkach. Najtrudniejsza w ich adaptacji jest bariera językowa, pomóc ma w tym utworzenie kilkudziesięciu etatów dla ukraińskich uchodźców w bydgoskiej oświacie.

 

- W ramach ww. porozumienia, 21 kwietnia br. zostało podpisanych 65 umów z uchodźcami ukraińskimi. Osoby o wyższych kwalifikacjach będą pracowały w miejskich szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych jako asystenci polskich nauczycieli, natomiast pozostałe osoby będą wsparciem dla pracowników administracji i obsługi. W okresie wakacyjnym pracownicy będą również zaangażowani w organizowane przez miejskie jednostki formy wypoczynku letniego – mówi zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.


Porozumienie z fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej zakłada utworzenie 65 etatów w bydgoskiej oświacie, dla uchodźców dobrze znających ukraiński. Koszty ich utrzymania pozyska fundacja od swoich darczyńców w ramach programu aktywizacji uchodźców ,,Cash for Work”.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022