Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZnana marka z odzieżą sportową z dnia na dzień zamknięta

Znana marka z odzieżą sportową z dnia na dzień zamknięta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 kwiecień 2022 06:59

Od środy zamknięte są sklepy marki Go Sport – w Bydgoszczy sklep tej marki mieścił się w Galerii Rondo przy Rondzie Grunwaldzkim. Jest to efekt sankcji nałożonych przez polski rząd na rosyjski kapitał. Spółkę GO Sport Polska kontrolował rosyjski kapitał.

 

GO Sport Polska na liście sankcyjnej znalazł się we wtorek 26 kwietnia. Reakcją na to było zamknięcie dzień później – 27 kwietnia – wszystkich 25 polskich sklepów sieci, a także sklepu internetowego. Obecnie strona internetowa marki nie działa.

 

Jednym ze skutków sankcji było wycofywanie się kontrahentów ze współpracy, w tym przede wszystkim dostawców, bez których sklep sportowy nie może funkcjonować. Spółka informuje jedynie, że od 3 marca właściciele, czyli można się domyślać Rosjanie, dążą do sprzedaży marki, z uwagi na sytuację międzynarodową.

 

Do 2019 roku marka GO Sport należała do Francuzów, wówczas kupiła ją singapurska spółka, zależna już od Rosjan.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu