Jesteś tutaj: Home

PESA kończy ważny kontrakt dla historycznej stolicy Rumuni. Przed czasem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 kwiecień 2022 16:38
Swing w Jassy Swing w Jassy Fot: PESA

- Chcę dzisiaj podziękować polskiej firmie za perfekcyjną realizację umowy oraz pogratulować jakości tramwajów, którą doceniam nie tylko ja, ale przede wszystkim pasażerowie – podsumował w piątek burmistrz miasta Jassy w Rumuni, Mihai Chirica. Jest to wieloletni kontrakt, który ma swój początek w 2020 roku. Kontrakt został ostatecznie zrealizowany przed terminem.


Jassy kupiło od PESA 16 nowych tramwajów niskopodłogowych typu Swing. Kontrakt warty jest ponad 130 mln zł. Tramwaje mają długość 30 metrów, mogą jednocześnie przewozić do 240 pasażerów, w tym 60 na miejscach siedzących. Tramwaje zostały wyposażone w nowoczesne systemy klimatyzacji, monitoringu, informacji pasażerskiej i diagnostyki.

 

„- Cieszę się, że mogę dzisiaj tutaj w Jassy podziękować za zaufanie i doskonałą współpracę władzom miasta oraz osobom zaangażowanym w realizację tego projektu. Dla nas to zamówienie było ważne również dlatego, że pokazało w praktyce efekty przyjętej przez nas Strategii PESA 2026+, dostarczyliśmy przed terminem wysokiej jakości pojazdy osiągając zadowolenie klienta i pasażerów. Jestem przekonany, że będziemy na rumuńskim rynku realizować kolejne projekty i już teraz dziękuję stronie rumuńskiej za wolę dalszej współpracy” - podkreślił Krzysztof Zdziarski, Prezes PESA Bydgoszcz SA, podczas piątkowej konferencji prasowej w Rumunii, która podsumowywała ten kontrakt.

 

Gościem tej konferencji prasowej oprócz przedstawicieli PESA i władz Jassy, był także wiceminister rozwoju regionalnego i administracji Rumunii Claudiu Răcuci.

 

PESA realizuje w tej chwili umowę na dostawę 17 tramwajów dla kolejnego rumuńskiego miasta Krajowa. Spółka złożyła ofertę w organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przetargu na dostawę 49 tramwajów do trzech innych rumuńskich miast, zamierza również zaoferować Rumuńskim Kolejom elektryczne zespoły trakcyjne.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie