Jesteś tutaj: Home

Pięć firm zainteresowanych opracowaniem koncepcji wdrożenia strefy płatnego parkowania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 21 luty 2022 13:16

Od 1 lutego granice strefy płatnego parkowania znacznie się powiększyły, zgodnie z przepisami opłaty można pobierać jednak tylko za parkowanie na miejscach do tego wyznaczonych. Na nowym obszarze SPP chociażby na Leśnym, jesteśmy jeszcze przed etapem wyznaczenia tych miejsc. Praktycznie zatem strefa zostanie poszerzona nawet kilka miesięcy później niż ustalili to radni.

Na początku lutego informowaliśmy, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zlecił opracowanie analiz, które miały by wskazać nowe miejsca parkingowe w granicach SPP oraz propozycje uspokojenia ruchu – np. poprzez zmianę organizacji ruchu na jednokierunkową.

 

Dzisiaj miało miejsce otwarcie ofert – złożono 5 ofert, z tego 4 w planowanym przez ZDMiKP budżecie do 350 tys. zł. Najtańszą ofertę złożyła firma DPI System na kwotę ok. 230 tys. zł oraz wykonanie prac w 12 tygodni od momentu podpisania umowy, co jest najkrótszą ofertą czasową. Oferty te będą teraz analizowane i następie powinna być wybrana najkorzystniejsza.

 

W praktyce zatem analizy będą dostępne dobre 2 miesiące po podpisaniu umowy. Wówczas ZDMiKP będzie mógł zlecić oznakowanie miejsc przewidzianych na strefę płatnego parkowania. Do tego czasu, na ulicach, gdzie SPP do tej pory nie było, będzie ,,po staremu”.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022