Jesteś tutaj: Home

W okolicach Ronda Kujawskiego technologia 5G osiąga najwyższe prędkości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 luty 2022 00:19

Firma Notel Poland wraz z twórcami RFBenchmark przeprowadza kontrolę szybkości transmisji technologii mobilnej 5G w polskich miastach. Wśród miast, gdzie przeprowadzono pomiary znalazła się Bydgoszcz i co ciekawe odnotowano nad Brdą jedne z najwyższych prędkości.

Obecnie najwyższe prędkości przy pobieraniu w dużych miastach Polski oferuje sieć Plus – średni wynik dla 8 bydgoskich lokalizacji to 240,1 Mb na sekundę, na drugim miejscu znalazła się T-Mobile ze średnim wynikiem, dla tych samych miejsc 78,6 Mb/s. Najsłabiej wypada obecnie Orange, dla którego z uwagi na niski udział nie ustalono nawet średniej.

 

W Bydgoszczy pomiary przeprowadzono: w Zielonych Arkadach, na Politechnice Bydgoskiej, na stadionie Zawiszy, na Błoniu, na Wyspie Młyńskiej, przy Ikei, na dworcu kolejowym oraz w Galerii Pomorskiej. Najwyższe prędkości odnotowano w Zielonych Arkadach, gdzie dla Plusa pomiary to prawie 360 Mb/s pobierania. Przy Ikei i Galerii Pomorskiej to prawie 300 Mb/s, powyżej 250 Mb/s uzyskano także na Politechnice i na Błoniu. Najgorzej wypadł dworzec PKP ze średnią prędkością 128 Mb/s w Plusie.

 

Na Wyspie Młyńskiej średnia prędkość w Plusie to 147,7 Mb/s, tyle samo co w przypadku T-Mobile. Dość wyrównana stawka ma miejsce też na stadionie Zawiszy, gdzie najwyższą prędkość odnotował Play 160 Mb/s, przed Plusem i T-Mobile (157,3 Mb/s).

 

Jeżeli chodzi o prędkość wysyłania danych to najlepiej radzi sobie w Bydgoszczy Play ze średnią prędkością w tych lokalizacjach 72,3 Mb/s. Plus oferuje średnio natomiast 39,4 Mb/s.

 

Dla miarodajnych wyników pomiarów przeprowadzono je tym samym urządzeniem – Xiaomi Mi11.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie