Jesteś tutaj: Home

1 Pomorska Brygada Logistyczna ma nowego dowódcę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 styczeń 2022 13:13
1 Pomorska Brygada  Logistyczna ma nowego dowódcę Fot: 1PBLog

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak obowiązki dowódcy 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej, której główna siedziba mieści się w Bydgoszczy, przekazał płk. Witoldowi Bartoszkowi. Uroczysty apel z okazji objęcia przez niego obowiązków odbył się w środę.

Pułkownik Bartoszek na tym stanowisku zastąpił płk. Radosława Dłutkowskiego. W uroczystości uczestniczył m.in. gen. bryg. Artur Kępczyński, dowódca Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, który także ma swoją siedzibę w Bydgoszczy.

 

- Pan Pułkownik Bartoszek wielokrotnie uczestniczył w misjach i operacjach poza granicami kraju wykonując zadania w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych w Iraku, Afganistanie i Kosowie. Przez ostatnie trzy lata pełnił obowiązki Zastępcy Szefa Zarządu Logistyki – P4 w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. Panie Pułkowniku serdecznie Panu gratuluję i życzę wytrwałości oraz powodzenia na nowym, niezwykle ważnym ale też niesłychanie trudnym i odpowiedzialnym stanowisku. Jestem przekonany, że ogromna wiedza i dotychczasowy przebieg służby wojskowej oraz Pańskie doświadczenie gwarantują sprawne dowodzenie Brygadą – zwracał się do nowego dowódcy gen. Kępczyński - 1 Brygada Logistyczna zasługuje na dobrego dowódcę. Jestem przekonany, że takiego Wam przedstawiłem.

 


 

 

Zgodnie z ceremoniałem wojskowym, przekazanie dowództwa odbywa się poprzez symboliczne przekazanie sztandarów.


- Przyjęcie dowodzenia brygadą jest dla mnie zaszczytem i honorem. Bycie dowódcą jednostki to też szereg odpowiedzialności, trudy zadań bieżących, statutowych i tych dodatkowych wynikających ze zmiany środowiska bezpieczeństwa oraz sytuacji epidemicznej, z którą borykamy się od dwóch lat. Dorobek, który pozostawili poprzedni dowódcy to dla mnie motywator do jeszcze bardziej wytężonej pracy i osiągania postawionych przed nami celów, z korzyścią dla dobra Brygady, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz całych Sił Zbrojnych. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o patronie jednostki, który charakteryzował się niesamowitym hartem ducha i odpowiedzialnością w realizacji zadań – powiedział płk. Witold Bartoszek, odnosząc się do króla Kazimierza III Wielkiego, będącego patronem jednostki. Płk. Bartoszek szefem 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej planowo ma pełnić do 2024 roku.

 

Obecnie 1 Pomorska Brygada Logistyczna odpowiada za zabezpieczenie logistyczne wojsk operujących na granicy z Białorusią.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie