Jesteś tutaj: Home

Amerykanie przejmują magazyny w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 04 styczeń 2022 07:01
Amerykanie przejmują magazyny w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym Fot: Pannatoni

,,Spektakularna transakcja” tak określany jest zakup przez amerykańską grupę CBRE Investment Management portfela sześciu parków magazynowych od European Logistics Investment o łącznej powierzchni ponad 210 tys. metrów kwadratowych. Jak ustaliliśmy, w przypadku Bydgoszczy chodzi o Panattoni Park Bydgoszcz II.


CBRE Investment Management, wiodący globalny inwestor i operator, kupił tzw. projekt Nexus, obejmujący sześć parków magazynowych w kluczowych lokalizacjach logistycznych Polski i Europy Środkowo – Wschodniej (Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Bydgoszczy, Sosnowcu i Krakowie). Obiekty o łącznej powierzchni ok. 210 000 mkw. wynajęte są takim firmom jak m.in. Hutchinson, Kaufland czy Saint Gobain. Sprzedającemu – European Logistics Investment – ELI (należącemu do Madison International Realty, Redefine Properties i Griffin Real Estate) doradzali eksperci z JLL i Cushman & Wakefield.

 

Wspomniany Panattoni Park Bydgoszcz II liczy powierzchnię ok. 40 tys. metrów kwadratowych.

 

- Projekt Nexus to jak do tej pory najbardziej prestiżowy produkt inwestycyjny w tym roku. Tego rodzaju portfel magazynowy z wysokiej klasy najemcami to strategiczna inwestycja, która mogła zostać zrealizowana jedynie na bardzo wysokich stawkach. Wierzymy, że transakcje na obiektach prime’owych będą nadal stymulować inwestycyjny rynek magazynowy w Europie Środkowo-Wschodniej, a Polska - już dziś pełniąca na nim kluczową rolę - stanie się jeszcze ważniejszą destynacją dla globalnego kapitału - komentuje Sławomir Jędrzejewski, Head of Industrial Investment, Capital Markets, JLL

 

CBRE Investment Management ma swoją główną siedzibę w Los Angeles w Kalifornii. To nie jedyna inwestycja Amerykanów w rynek magazynowy pod Bydgoszczą – w Przyłękach amerykańska grupa Hillwood buduje park Hillwood Bydgoszcz, gdzie powierzchnia magazynowa ma przekroczyć 100 tys. metrów kwadratowych. Ostatnio media, również anglojęzyczne informują natomiast o dużych inwestycjach niemieckiej firmy Zalando, która w Bydgoszczy i w Białych Błotach chce zbudować ok. 140 tys. powierzchni magazynowej. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że ten projekt dla Zalando będzie wdrażać Pannatoni.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie