Jesteś tutaj: Home

,,Każdy miał szansę i ma szansę się zaszczepić” Teraz bierzemy za to odpowiedzialność

Napisane przez  Ł.R. / PAP Opublikowano w Regionalne środa, 20 październik 2021 19:49

W środę w Polsce stwierdzono ponad 5,5 tys. nowych zakażeń COVID-19, gdy we wtorek było to niecałe 4 tys. Minister zdrowia Adam Niedzielski mówi, że ostatnie dwa dni to eksplozja pandemii. Na razie nie ma jednak decyzji o nowych obostrzeniach.

- Krytyczne są najbliższe dni, zobaczymy, jak będzie wyglądał wskaźnik wzrostu z tygodnia na tydzień. Jeżeli będziemy widzieli, że ta ścieżka, zgodnie z którą na koniec października miało być średnio 5000 (zachorowań), wtedy będziemy podejmowali kolejne decyzje, być może dotyczące obostrzeń – skomentował w środę sytuację epidemiczną minister Adam Niedzielski.


- Każdy miał szansę i ma szansę się zaszczepić – przypomniał minister zdrowia - Teraz większym stopniu bierzmy na siebie odpowiedzialność. Szczególnie tę odpowiedzialność biorą na siebie osoby, które się nie zaszczepiły, czyli nie wykupiły tej formy ubezpieczenia, aby zwiększyć swoje szanse w zderzeniu z COVID-em bądź w ogóle kwestii zakażenia

 

Najwięcej zakażeń notuje się w województwach na wschodzie kraju, gdzie wyszczepialność jest najniższa. W województwie kujawsko-pomorskim w pełni zaszczepiło się niecałe 52% populacji. Średnia dla Unii Europejskiej to ponad 63%.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie