Jesteś tutaj: Home

Wygrać można nawet 100 tys. zł - minister zapowiada loterię szczepionkową

Napisane przez  PAP Opublikowano w Regionalne środa, 26 maj 2021 00:51
Wygrać można nawet 100 tys. zł - minister zapowiada loterię szczepionkową Fot: gov.pl

 

Co dwutysięczna osoba przystępująca do loterii wygrywa 500 zł, co tydzień do wygrania po 50 tys. zł, co miesiąc dwie wygrane po 100 tys. zł, a w finale dwie nagrody po milion zł - zakłada loteria Narodowego Programu Szczepień, która rusza 1 lipca. Do wygrania będą też samochody hybrydowe.

 

 

Jak poinformował we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk, powstanie loteria Narodowego Programu Szczepień. Loteria zostanie uruchomiona 1 lipca i będzie realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek Skarbu Państwa. 

 

Formuła loterii - jak informuje kancelaria premiera - umożliwi dołączenie samorządów do jej realizacji. Wskazano, że co dwutysięczna osoba przystępująca do loterii wygrywa 500 zł, a każdy uczestnik ma aż cztery szanse na wygraną.

 

Co tydzień będą dwie nagrody po 50 tys. zł, a także hulajnogi elektryczne i vouchery. Co miesiąc będą dwie nagrody po 100 tys. zł, a także samochody hybrydowe, a w finale będą to dwie nagrody po milion złotych oraz samochody hybrydowe. Jak powiedział Dworczyk, w loterii będzie mógł wziąć udział każdy - także ci, którzy już się zaszczepili.

 

 

(PAP)

 autor: Grzegorz Bruszewskigb/ itm/