Jesteś tutaj: HomeRegionZjednoczona Prawica już nie zjednoczona w ocenie marszałka województwa

Zjednoczona Prawica już nie zjednoczona w ocenie marszałka województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 25 maj 2021 15:31

W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Województwa głosami Koalicji Obywatelskiej i PSL. Głosowanie przeciwko rekomendował klub Prawa i Sprawiedliwości, ale nie wszyscy jego członkowie do tej rekomendacji się zastosowali.

W głosowaniu nad udzieleniem wotum zaufania wstrzymał się radny Jacek Chmarzyński, związany z Porozumieniem, działający w powiecie świeckim. Jak się później okazało to nie była pomyłka, bowiem w głosowaniu nad absolutorium Chmarzyński wyłamał linii klubowej i głosował za jego udzieleniem.

 

O zaskoczeniu postawą mówią radni klubu PiS, z którymi rozmawiałem po tej sesji.

 

Przysłuchując się debacie można zauważyć też rozdźwięk w wystąpieniach klubowych Prawa i Sprawiedliwości. Klub w dyskusji o wotum zaufania reprezentował radny Jerzy Gawęda, który wypominał wysokie zadłużenie, problemy na kolei oraz wprost twierdził, że jesteśmy jednym z najgorzej rozwijających się regionów w Europie. W debacie nad absolutorium klub reprezentował radny Michał Krzemkowski, który był już znacznie bardziej wyważony w ocenia marszałka i Zarządu Województwa, doceniając wiele podejmowanych działań. Krzemkowski mówił jednak też o tym, że był problem z realizacją inwestycji, dlatego rekomendował klubowi głosowanie przeciwko absolutorium.

 

Rozdźwięk w tych wystąpieniach też był jednak wczoraj zauważalny.

 

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: