Jesteś tutaj: Home

Rodzina z Kazachstanu osiedli się w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 styczeń 2019 00:48
Rodzina z Kazachstanu osiedli się w Bydgoszczy Fot: Bartosz Bieliński

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie wyraziła zgodę na udzielenie pomocy pięcioosobowej rodzinie z Kazachstanu, mającej pochodzenie polskie, w celu osiedlenia się w Bydgoszczy. Wstępnie bydgoscy radni postanowili użyczyć im lokal mieszalny na okres 3 miesięcy.

W ubiegłym tygodniu wspominaliśmy, iż pojawił się wniosek dotyczący osiedlenia się 7 osób. Dwie osoby zapewniły sobie mieszanie we własnym zakresie, stąd też poddany pod głosowanie wniosek dotyczył 5 osób. Wniosek złożyła kobieta, z wykształcenia farmaceutka, która studiowała na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Rada Miasta wstępnie użycza bezpłatnie mieszkanie na 3 miesiące, ale jeżeli będzie potrzeba może być to dłuższy okres. Zgodnie z ustawą o repatriacji Miasto Bydgoszcz zobowiązane jest wspierać nowych mieszkańców przez okres do 2 lat.

 

W dyskusji radny Andrzej Młyński zapytał z ciekawości, czy te osoby same z siebie wyraziły chęć zamieszania w Bydgoszczy - Tak wybrali sobie Bydgoszcz i chcą być bydgoszczanami – odpowiedział z dumą prezydent Rafał Bruski.

 

Włodarz Bydgoszczy wyraził chęć, aby tego typu pomoc oferować Polakom ze wschodu każdego roku.

 

Padły też pytania dotyczące Polaków z Donbasu, których Bydgoszcz przyjęła kilka lat temu. Radnych poinformowano, że mieszkają oni nadal w Bydgoszczy i dobrze radzą sobie w życiu.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?