Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAndrzej Kaczmarek zostanie radnym

Andrzej Kaczmarek zostanie radnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 grudzień 2014 11:30

Grażyna Ciemniak złożyła przed piątkowymi obradami rezygnację z funkcji radnej Rady Miasta Bydgoszczy. Najprawdopodobniej zdecyduje się objąć mandat poselski, gdyż po przejściu posła Jarosława Katulskiego pojawił się wakat.

O tym, że Grażyna Ciemniak najprawdopodobniej wybierze parlament może świadczyć sytuacja polityczna. Jeżeli nie zdecyduje się ona pozostać posłankom, to propozycję objęcia mandatu otrzyma Aleksandra Nowakowska ze Żnina, była burmistrz tego miasta, która blisko związana jest z frakcją posła Tomasza Lenza. Do takiej sytuacji nie będą chciały dopuścić bydgoskie struktury PO.

 

Szansę objęcia mandatu radnego otrzyma z kolei Andrzej Kaczmarek, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół nr 16 na Czyżkówku. Dzięki wysokiemu poparciu na tym osiedlu uzyskał on trzeci wynik na liście PO w okręgu nr 1. Kaczmarek nie jest członkiem partii.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu