Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOni żegnają się z Radą Miasta

Oni żegnają się z Radą Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 10 kwiecień 2024 00:53
Radny Frelichowski wypada z samorządu Radny Frelichowski wypada z samorządu

W nowej Radzie Miasta nie zasiądzie aż 15 dotychczasowych samorządowców, wśród nich są osoby, które zasiadały w niej od kilku kadencji. Zobaczmy kto od maja nie będzie pełnił funkcji radnego.

Na początek przedstawmy trzy nazwiska: Jarosława Wenderlicha, Jerzego Mickusia i Katarzyny Zwierzchowskiej – ich nie zobaczymy w Radzie Miasta, bowiem w ogóle w tych wyborach nie kandydowali. Przy czym Wenderlich kandydował do Sejmiku Województwa i zdobył tam mandat radnego. Mickuś i Zwierzchowska nie kandydowali w ogóle, zatem ich przygoda z samorządem na razie się kończy.

 

Radni, którzy przegrali wybory:
- Wojciech Bartoszek – dyrektor Muzeum Wojsk Lądowych, radnym był najkrócej z tego grona, bo mandat objął dopiero na początku 2022 roku po śmierci radnego Andrzeja Młyńskiego.
- Krystian Frelichowski – kontrowersyjny radny słynący z awanturnictwa i obraźliwych wpisów w social mediach. Radnym był od 2014 roku.
- Jan Gaul – wielolokadencyjny radny, w przeszłości związany z Konstantym Dombrowiczem, potem z PiS-em. Specjalnie nie wyróżniał się.
- Paulina Jankowska – związana z Inicjatywą Polską, radną była przez jedna kadencję.
- Robert Langowski – związany z Nowoczesną, również radnym był tylko przez jedną kadencję

- Marcin Lewandowski – słynący z prowokowania jałowych dyskusji na Radzie Miasta, które przedłużały czas ich trwania, ale w sumie nic nie wnosiły. Również radny tylko przez jedną kadencję.
- Bernadeta Michałek – radną była przez jedną kadencję, obok zasiadania w radzie angażowała się społecznie w Fordonie.
- Ireneusz Nitkiewicz – radny i społecznik angażujący się m.in. w Jadłodzielnie i pomoc uchodźcom z Ukrainy. Radnym był od 2014 roku.
- Justyna Polasik – radna jednokadencyjna, w końcówce kampanii słynęła z nieco kontrowersyjnych i nie do końca uczciwych sposobów na utrzymanie mandatu.
- Szymon Wiłnicki – również radnym był tylko przez jedną kadencję, w pierwszej części kadencji był wiceprzewodniczącym Rady Miasta.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

  Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu