Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBukmacherzy dają znacznie wyższe szanse Bruskiemu na wygranie wyborów

Bukmacherzy dają znacznie wyższe szanse Bruskiemu na wygranie wyborów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 kwiecień 2024 16:37

Dalecy jesteśmy od promowania hazardu, nie mniej jednak w kampanii wyborczej ich propozycje zakładów to zawsze ważny sondaż przedwyborczy na który warto zwrócić uwagę – propozycje zakładów musi bowiem faktycznie poprzedzić poważne badanie, bo inaczej mogliby sporo stracić na tym finansowo.

 

Bukmacher internetowy STS (legalny) zaproponował nietypowy zakład – nie wprost kto zrobi lepszy wynik w pierwszej turze, ale propozycję zakładu można zinterpretować czy Rafał Bruski uzyska o więcej niż 19% głosów więcej od Łukasza Schreibera, czy różnica będzie mniejsza niż te 19%. Za wskazanie obu opcji można zarobić 85 groszy na każdej zainwestowanej złotówce. Może z tego wynika, że analitycy STS oszacowali, że Bruski może liczyć na około 19% głosów więcej.

 

Te przewidywanie zdaje się potwierdzić oferta bukmachera internetowego Betclic (też legalnego), który pyta o różnicę 18,5%, przy czym jak zainwestujemy złotówkę i wskażemy, że Bruski uzyska wyższą przewagę niż 18,5% to zarobimy 70 groszy, ale jak wskażemy, że Schreiber uzyska mniejszą niż 18,5% stratę to zarobimy całą złotówkę, czyli sugeruje to, że bardziej prawdopodobne jest uzyskanie przez Bruskiego większej niż 18,5% przewagi.

 

Zakłady tylko dla dwóch kandydatów

Na urząd prezydenta Bydgoszczy startują jednak cztery osoby, ale kandydatki Joanna Czeska-Thomas i Maja Adamczyk nie są brane w zakładach pod uwagę. Bukmacherzy nie chcieli wyjaśnić z czego to dokładnie wynika – czy ze znacznie niższego poparcia, a być może wpływ ma na to fakt, że obie kandydatki pojawiły się wręcz na ostatni moment w walce, a badania sondażowe bukmacherzy przeprowadzili już wcześniej.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

  Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu