Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski Ruch Miejski chce brać udział w debacie wyborczej

Bydgoski Ruch Miejski chce brać udział w debacie wyborczej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 17 luty 2024 09:14

Do wyborów samorządowych Bydgoski Ruch Miejski swoich list nie zarejestruje, ale jego przedstawiciele przedstawili 5x5 dla Bydgoszczy, czyli 25 postulatów podzielonych na pięć kategorii tematycznych. Są to sprawy: pieszych, rowerzystów, ekologi, transportu publicznego oraz ogólnopojętego rozwoju miasta. Być może uda się im się też doprowadzić do debaty z udziałem kandydatów – taki jest przynajmniej plan.

 

- Naszą główną wizją jest doprowadzenie do wizji zero, czyli do zerowej liczby ofiar na drogach – mówił na konferencji prasowej Patryk Konsorski, mówiąc o pierwszej piątce dla pieszych. Bydgoski Ruch Miejski zachęca, aby kandydaci odnosili się do tych kwestii w debacie przedwyborczej.

 

- Piątka dla rowerzystów – tutaj znajdziemy takie postulaty jak czas na velostrady, czyli wydzielone drogi rowerowe od ruchu samochodowego, ale też strategia rowerowa, która potrzebna dla rozwoju infrastruktury – wskazywał Konsorski. Wśród postulatów rowerowych znajduje się edukacja rowerowa.

 

- Wiemy, że obecnie Bydgoszcz znajduje się w pewnej zapaści systemu transportu publicznego – mówił społecznik o kolejnym ważnym zagadnieniu, czyli komunikacji zbiorowej. Bydgoski Ruch Miejski chce także, aby w tej kampanii wyborczej porozmawiać o tworzeniu nowych parków – padły nawet propozycje, aby było to przy Górkach Fordońskich oraz na Kapuściskach. Ważnym zagadnieniem jest też walka ze smogiem.

 

Z tematów rozwojowych BRM oczekuje debaty o rozbudowie sieci tramwajowej o Bydgoski Park Przemysłowy wraz z integracją jej z transportem kolejowym.

 

- Są to postulaty społeczników, postulaty mieszkańców, dla dobra Bydgoszczy. Chcemy, aby kandydaci na prezydenta i radnych odnosili się do postulatów oraz je popierali – wyjaśnia Konsorski.

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu