Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoalicja Obywatelska chce odmłodzić władze w Osielsku

Koalicja Obywatelska chce odmłodzić władze w Osielsku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 10 luty 2024 19:48

Trudno zliczyć ile to już kadencji Osielskiem rządzi wójt Wojciech Sypniewski, który w listopadzie skończył 67-lat. Koalicja Obywatelska dla której Osielsko w wyborach parlamentarnych zawsze jest jednym z bastionów chce wesprzeć radnego oraz przedsiębiorcę Janusza Jedlińskiego.

 

Janusz Jedliński poparcie władz powiatowych Koalicji Obywatelskiej uzyskał w środę, choć jak się okazuje zabiegał o nie również urzędujący wójt Wojciech Sypniewski. Obradujący w sobotę zarząd regionu nie uchylił tej decyzji. Teoretycznie mogło by dojść jedynie do cofnięcia tej rekomendacji na Radzie Krajowej PO.

 

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu