Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoalicja Obywatelska zatwierdziła listy. Start Romana Jasiakiewicza pod dużym znakiem zapytania

Koalicja Obywatelska zatwierdziła listy. Start Romana Jasiakiewicza pod dużym znakiem zapytania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 10 luty 2024 15:32

W sobotę w Toruniu obradowała Rada Wojewódzka Platformy Obywatelskiej, która zatwierdziła listy do Sejmiku Województwa. Listę w okręgu obejmującym Bydgoszcz otworzy wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, natomiast w powiecie bydgoskim, tucholskim i świeckim radny wojewódzki Jarosław Katulski. Najprawdopodobniej do Sejmiku Województwa nie wystartuje radny Roman Jasiakiewicz, były prezydent Bydgoszczy.

 

Z drugiego miejsca wystartować ma wiceprezydent Bydgoszczy Łukasz Krupa – jego kandydowanie jest o tyle ciekawe, że w minioną środę Sejmik Województwa wygasił jego mandat, bowiem nie można łączyć funkcji radnego z byciem zastępcą prezydenta. Tu nasuwa się pytanie, czy Krupa po kwietniowych wyborach dalej zamierza być wiceprezydentem. Z trzeciego miejsca kandydować ma związana z Inicjatywą Polską Anna Niewiadomska.

 

Radny Roman Jasiakiewicz, który zrobił w 2018 roku fenomenalny wynik, dzięki któremu lista Koalicji Obywatelskiej w okręgu bydgoskim zdobyła aż trzy mandaty ma startować z ostatniego miejsca. Na zarządzie w Toruniu pojawiły się głosy, że może z tak niskiego miejsca nie chcieć kandydować. Jasiakiewicz pytany o sprawę nie komentuje jej.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu