Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS chce nadzwyczajnej sesji Rady Miasta o hali targowej

PiS chce nadzwyczajnej sesji Rady Miasta o hali targowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 11 luty 2024 16:51

W czwartek 15 lutego odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy poświęcona głównie zamknięciu hali targowej. Radni PiS chcieli, aby dyskusja o tym odbyła się jeszcze w styczniu, radni KO nie zgodzili się jednak na wprowadzenie tego punktu do porządku obrad.

 

Wcześniej prezydent Rafał Bruski wypomniał radnym opozycji, że zawsze prosi o zgłoszenie oczekiwania przedstawienia przez niego informacji przynajmniej dzień przed sesją, aby odpowiedni urzędnicy mogli ją przygotować. Radni PiS zazwyczaj wnoszą o informację dopiero w dniu sesji, czyli nie stosują się do tej prośby – dlatego z powodu braku możliwości dogadania się prezydenta z opozycją – informacja w tej sprawie będzie przedstawiona dopiero za tydzień, choć mogła pod koniec stycznia.

 

 

Wiecej o zawiościach wokół hali piszemy: Co dalej z Halą Targową?

 

Radni PiS chcą też informacji prezydenta o wyburzeniu zabytkowego budynku przy ulicy Gdańskiej 140.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu