Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPod Blankami zmienia swoje oblicze

Pod Blankami zmienia swoje oblicze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 10 luty 2024 00:27

Powstała jeszcze w XIV wieku ulica Pod Blankami w ostatnich latach nie prezentowała się najciekawiej, a jeszcze kilka lat temu bywało na niej przecież niebezpiecznie, gdy kierowcy robili sobie z niej skrót do omijania korków, pędząc jak szaleni. Od kilku tygodni przechodzi ona jednak długo oczekiwany remont.

Zakończenie remontu planowane jest w połowie roku, ale już powoli możemy zobaczyć pierwsze efekty tych prac, które pokazują nam jak będzie ta ulica się prezentować po ponownym jej oddaniu do użytku.

 

 

W centrum miasta prowadzone są też prace na ulicy Grodzkiej i Zaułek, a w połowie roku po ich zakończeniu rozpocznie się rewitalizacja Rybiego Rynku.

 

Ulica Grodzka Fot: ZDMiKP

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu