Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW TVP Bydgoszcz spore porządki

W TVP Bydgoszcz spore porządki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 luty 2024 10:05

Od 1 lutego nowym szefem TVP Bydgoszcz jest Tomasz Pietraszak, kierował on już tą stacją do 2016 roku, później był naczelnym Expressu Bydgoskiego i Gazety Pomorskiej, do czasu zakupu ich przez PKN Orlen. Porządki w telewizji zaczęły się dość szybko – zakończono współpracę z dziewiecioma osobami, a publicystykę ograniczono do ,,Rozmowy Dnia”.

Na liście zwolnień znajduje się m.in. prowadzący ,,Zbliżenia” Jarosław Lewandowski, który w ostatnim dniu kampanii wyborczej zapowiedział w ,,Zbliżeniach” materiał, który w jego zapowiedzi miał przedstawiać rzekomy spisek antyrządowy prezes NIK Mariana Banasia przy udziale przedstawiciela Donalda Tuska. Pracę w TVP Bydgoszcz zakończy też prowadzący portal telewizji Mateusz Antczak, który podpisując się pseudonimem ,,acm”, którego publikacje mogły budzić spore zastrzeżenia co do rzetelności.

 

Telewizja kończy też współpracę z prowadzącym ,,Zbliżenia” Mariuszem Kluszczyńskim i prezenterkami: Małgorzatą Rogatty, jej córką Jagodą Rogatty i Iwoną Komisarek.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu