Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski architekt odebrał w Atenach prestiżową nagrodę

Bydgoski architekt odebrał w Atenach prestiżową nagrodę

Napisane przez  DlaMediow.eu Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 grudzień 2023 23:54

Bydgoszczanin Przemek Gawęda z pracowni Archigeum oraz krakowianin Bartosz Dendura odebrali w piątek 8 grudnia prestiżowe nagrody architektoniczne na ,,Europe under 40 Awards” w siedzibie European Centre for Architecture Art Design&Urban Studies w Atenach. Nagrodę 40 under 40 przyznaje się najbardziej perspektywicznym architektom przed 40-rokiem życia w Europie.


Przyznanie tej nagrody Polakowi zawsze jest wydarzeniem, bowiem otrzymało ją niewielu naszych rodaków. Nagrodę European Centre mające siedzibę w stolicy antycznej Grecji przyznaje razem z amerykańskim Chicago Artenaeum. Przemek Gawęda został nagrodzony za koncepcję tunelu osłonowego dla skoków narciarskich.

 

 

- Jest mi bardzo miło, że mogłem odebrać to wyróżnienie ponieważ jest ono jednym z takich, które warto w swoim dorobku mieć. Bardzo się cieszę, że mogłem w tej uroczystości wręczenia tych nagród uczestniczyć. Bardzo mnie to cieszy, bo jest to podsumowanie kilkuletniej pracy w zawodzie, a bycie wśród osób które są uznawane za najlepsze w Europie to czysta przyjemność i duża radość dla mnie – mówił tuż po odebraniu nagrody Przemek Gawęda - Chciałbym z tego miejsca podziękować zespołowi: moim wspólnikom Marcinowi Sajdakowi, Darkowi Wituckiemu oraz wszystkich tym, którzy tworzą z nami projektowo prace.

 


 

 

Na początku grudnia Gawęda uzyskał też tytuł Architect of The Year Awards 2023 przyznanego przez amerykański The Architecture Community w dwóch kategoriach: Nagroda za projekt “Wielofunkcyjnego Stadionu Biathlonowego na Kubalonce / Polska” w kategorii „Architekt roku 2023”; nagroda za projekt „Inteligentny tunel na rozbiegu skoczni narciarskiej Wielka Krokiew w kategorii „Obiekt sportowy i rekreacyjny roku 2023”

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu