Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosłanka PSL na dyrektora biura wzięła osobę, której przeszkadzało promowanie szczepień

Posłanka PSL na dyrektora biura wzięła osobę, której przeszkadzało promowanie szczepień

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 09 grudzień 2023 10:03

Zmienił się w PSL poseł z okręgu bydgoskiego, ale biuro będzie prowadzić ta sama osoba – Klaudia Śmigielska-Skutecka, która kierowała biurem posła Dariusza Kurzawy, teraz będzie w ten sam sposób współpracować z posłanką Agnieszką Kłopotek. Śmigielska-Skutecka w ramach nieistniejącego już Stowarzyszenia art. 32, chciała zablokować uchwałę Rady Miasta Bydgoszczy.

W czerwcu 2019 roku Rada Miasta Bydgoszczy zmieniła regulamin miejskich żłobków, aby dodatkowe punkty otrzymywały dzieci zaszczepione według obowiązującego kalendarza. W ten sposób radni chcieli dać wyraźny sygnał wobec rosnącej tendencji unikania szczepień.

Stowarzyszenie Art 32, którego prezesem był Paweł Skutecki, znany z krytykowania jakichkolwiek szczepień i negujący powagę pandemii COVID-19 (blisko współpracujący z Justyną Sochą, guru polskich antyszczepionkowców), a wiceprezesem jego żona Klaudia Śmigielska-SKutecka wnieśli do wojewody o unieważnienie tamtej uchwały Rady Miasta. Wojewoda pomimo tej skargi uchwały bydgoskich radnych nie unieważnił i obowiązuje ona do dzisiaj.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu