Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrace budowlane na Grunwaldzkiej ruszą w marcu

Prace budowlane na Grunwaldzkiej ruszą w marcu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 listopad 2017 16:41
Prace budowlane na Grunwaldzkiej ruszą w marcu Fot: UMB

Dzisiaj oficjalnie prezydent Rafał Bruski podpisał umowę z firmą Budimex SA na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej. Wykonawca plac budowy powinien przejąć 6 grudnia, ale rozpoczęcia prac budowlanych powinniśmy spodziewać się w marcu – firma Budimex nie chce bowiem stwarzać bydgoszczanom utrudnień w ruchu na okres zimowy.

- Na decyzję Urzędu Zamówień Publicznych czekaliśmy prawie 4 miesiące, ale się doczekaliśmy – mówił o przedłużającej proces inwestycyjnej kontroli poprzetargowej, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Inwestycja zakłada rozbudowę ponad 4,5 km odcinka ulicy Grunwaldzkiej od granicy miasta (planowany węzłem Pawłówek drogi ekspresowej S-5) do Węzła Zachodniego. Warta prawie 76 mln zł modernizacja zakłada poszerzenie jezdni do dwóch pasów w każdym kierunku, a także budowę dodatkowego buspasa z Osowej Góry na odcinku prawie 3 km. Obok infrastruktury drogowej powstanie również ścieżka rowerowa, która ma być wstępem do rozszerzenia Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego o Czyżkówko i Osową Górę.

 

- Idąc na tą konferencję zastanawiałem się, czy nie jest to przypadkiem największa realizowana jednorazowo inwestycja w historii miasta – przyznał prezydent Rafał Bruski, który również nie krył, iż cieszy go fakt wykonywania inwestycji przez solidnego partnera jakim będzie Budimex SA.

 

- Zespół, który będzie realizował tą inwestycję jest jednym z lepszych, które realizują u nas inwestycje – powiedział Jakub Długoszek z Budimexu – Kierownikiem tej inwestycji będzie osoba, która budowała ostatnio obwodnice Jarocina.

 

Przedstawiciel Budimexu pochwalił się również, iż jego firma w przeszłości budowała węzeł Stryszek – Port Lotniczy.

 

Czas realizacji inwestycji od daty podpisania umowy, czyli licząc od dzisiaj, to 23 miesiące + 2 miesiące na wykonanie odbiorów. Plac budowy Budimex przejmie 6 grudnia, w tym roku planuje rozpocząć od wycinki drzew oraz wyburzeń budynków. Prace budowlane powinny ruszyć w marcu – w pierwszej kolejności będzie o odcinek od granic miasta oraz leśny, gdzie utrudnień nie powinno być, bowiem prace będą toczyć się głównie obok przebiegającej drogi. Na sam koniec planowane są prace na Czyżkówku, gdzie będzie trzeba wyburzyć budynki.

 

Trzeba się jednak liczyć z tym, że w latach 2018 – 2019 Grunwaldzka będzie miała zmniejszoną przepustowość. Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz poinformował, że funkcjonować będą dwa tymczasowe pasy ruchu, dodatkowo planowane jest powstanie tymczasowych rond na wysokości ulicy Kolbego oraz Skośnej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu