Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO Bydgoszczy pisał cały kontynent

O Bydgoszczy pisał cały kontynent

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 lipiec 2017 07:22

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy U23 może i całej Bydgoszczy nie porwały, ale przebieg poszczególnych konkurencji był relacjonowany niemal na cały kontynent. W tych publikacjach obok informacji o wynikach sportowych niejednokrotnie autorzy wskazywali, iż odbywały się one w Bydgoszczy. Niesie to ważny aspekt promocyjny dla naszego miasta.

Na trybunie prasowej i w Centrum Prasowym (,,Media Center”) ulokowanym na kortach tenisowych Zawiszy, spotkać można było wielu zagranicznych korespondentów. Efekty ich prac dostępne są również w internecie na różnego rodzaju portalach sportowych.

 

Poniżej prezentujemy kilka publikacji. Portal BBC Sports pisze o siódmym miejscu sztafety męskiej 4x400 metrów Irlandii w biegu finałowym. Już w leadzie artykułu możemy przeczytać, że Mistrzostwa Europy Under-23 odbywały się w Bydgoszczy:

 

 

 

Ciekawą publikację przedstawił również portal Athletics Weekly, który do nazwy naszego miasta nawiązują już w tytule. Artykuł poświęcony jest niedzielnym wynikom – m.in. zwycięstwie sztafety męskiej Wielkiej Brytanii na dystansie 4x400 metrów. Dodać warto tutaj, iż Polacy zajęli w biegu finałowym drugie miejsce i wywalczyli srebrny medal. W publikacji tego portalu czytamy również o zwycięstwie Norweżki Karsten Warholm w biegu na 400 metrów:

 

Publikacji poświęconych Mistrzostwom Europy U23 zorganizowanych w Bydgoszczy jest znacznie więcej.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu