Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa kilka tygodni ruszy rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej

Za kilka tygodni ruszy rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 lipiec 2017 00:44
Obszar lasu pod inwestycje wykarczowano już zimą Obszar lasu pod inwestycje wykarczowano już zimą

Będzie to jedna z większych inwestycji na terenie Bydgoszczy z najbliższych latach. Poszerzenie ulicy Grunwaldzkiej do standardu dwupasmowego ma usprawnić komunikację centrum miasta z planowanym węzłem drogi ekspresowej S-5 w Pawłówku. Tam prace ruszą też wkrótce.

Jeżeli chodzi o przygotowania do rozbudowy Grunwaldzkiej wczoraj rozstrzygnięto przetarg na wykonanie prac budowlanych. Wykonawcą będzie firma Budimex, która po zakończeniu prac da 8 lat gwarancji. Przedsiębiorstwo zaoferowało wykonanie inwestycji za kwotę blisko 76 mln zł. Prace budowlane powinny ruszyć już jesienią. Teraz zamówienie musi jeszcze zbadać Urząd Zamówień Publicznych.

 

Przebudowie ulegnie odcinek liczący łącznie 4,6 km, od Węzła Zachodniego do granic miasta. Dodatkowo w kierunku centrum powstanie trzeci pas dla autobusów – buspas. Wykonawca będzie miał na wykonanie prac budowlanych 25 miesięcy, stąd też zakończenia inwestycji spodziewać możemy się w II połowie 2019 roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu