Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 06 luty 2023

W poniedziałek 6 lutego premier Mateusz Morawiecki dumnie ogłosił, że rozdysponowano miliardy złotych z Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych, tego samego dnia, na wypadek gdybyśmy o tym nie usłyszeli, podziałem środków pochwalili się lokalni parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Wartą odnotowania nowością jest to, że pierwszy raz o środki mogły aplikować miasta wojewódzkie – Bydgoszcz otrzyma maksymalną możliwą dotację w kwocie 30 mln zł. Droga do tego była długa.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 06 luty 2023 17:31

Porozumienie znika z Rady Miejskiej Inowrocławia

Radny Dobromir Szymański skierował w poniedziałek do nas oświadczenie, w którym informuje o tym, że nie chce być już w żaden sposób kojarzony z Porozumieniem, formacją polityczną założoną przez Jarosława Gowina. Decyzja związana jest z wejściem we współpracę przez Porozumienie z AgroUnią W Radzie Miejskiej Inowrocławia dalej będzie zasiadał, ale już jako radny niezależny.

Opublikowano w Inowrocław

Szansę na utworzenie Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy są niewielkie, bydgoscy politycy uważają jednak, że powinniśmy zabiegać przynajmniej o utworzenie wydziału lekarskiego w ramach Politechniki Bydgoskiej lub Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, bądź w ramach współpracy tych uczelni. O ile w ocenie tej kwestii raczej panuje między nimi zgoda, to gorzej wygląda kwestia współpracy między koalicją i opozycją sejmową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 06 luty 2023 09:01

Lider bydgoskiego Kamractwa z aktami oskarżenia

Jak udało nam się ustalić przeciwko Michałowi K., który jest formalnie prezesem bydgoskiego Kamractwa skierowane zostały trzy akty oskarżenia. Ostatni skierowany do Sądu Rejonowego w Krakowie dotyczy znieważania osób związanych z Ośrodkiem Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicnzych, który zgłasza organom ścigania działania Kamractwa, które mogą naruszać prawo. Za takowe działania swoje postępowania prowadzi prokuratura.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sztuczna inteligencja to przyszłość, niemal pewne jest, że zrewolucjonizuje nasze życie poprzez usprawnienie usług, czy poprawę jakości medycyny, dlatego jej rozwój to ważny aspekt badawczy. Okazuje się, że w latach 2010-2021 najczęściej cytowanymi w pracach naukowych polskimi naukowcami byli ci związani z dzisiejszą Politechniką Bydgoską.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu