Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 28 luty 2023

Parking wielopoziomowy przy ulicy Grudziądzkiej został otwarty w czerwcu, przez pierwsze tygodnie kierowcy parkowali na nim sporadycznie, teraz jest już znacznie lepiej, choć obaw o to czy znajdzie się dla nas miejsce nie musimy mieć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na wtorkowej konferencji prasowej radni Prawa i Sprawiedliwości zarzucili po raz kolejny wydawanie przez bydgoski ratusz swoich mediów, które nie są niezależne, ale takowe próbują naśladować. Radni PiS apelują do prezydenta o zaprzestanie tej działalności. My pytaliśmy ich z kolei, czy zostanie ten problem rozwiązany na szczeblu ustawowym, o co od dawna zabiegają niezależni wydawcy prasy, a także Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komisja Europejska opublikowała wstępne dane dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego za 2022 rok – co się rzuca w oczy to wręcz radykalny spadek współczynnika ofiar śmiertelnych w Polsce. Od 2022 roku w Polsce obowiązują nowe wyższe taryfikatory mandatów, ostatnio też łatwiej jest stracić prawo jazdy za punkty karne. Jak widać to pokazuje efekty.

Opublikowano w Regionalne

Nie brakowało ostatnio komentarzy, że wizyta prezydenta Joe Bidena w Polsce to dowód uznania dla Polaków, za to jakiego wsparcia okazali uchodźcom z Ukrainy. W wielu światowych mediach mówiło się z uznaniem o Polakach. Wróćmy jednak bardziej na ziemie – jeden z największych punktów w województwie z powodzeniem pomógł w ostatnich miesiącach ponad 20 tys. Ukraińców, to wszystko bez wsparcia publicznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek podczas wizyty w Bydgoszczy ministra odpowiedzialnego za szkolnictwo wyższe Przemysława Czarnka dowiedzieliśmy się, że Politechnika Bydgoska podejmie starania o utworzenia wydziału lekarskiego. Minister Czarnek obiecał wsparcie resortu dla tego działania. Nie są to jednak ambicje tylko uczelni, bowiem właściwie wszystkie siły polityczne ponad podziałami politycznymi popierają te starania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem przypadł światowy dzień walki z depresją, zdaniem psychologów pandemii uaktywniła problem depresji, która staje się coraz większym problemem z jakim boryka się świat. O depresji trzeba rozmawiać – w II Liceum Ogólnokształcącym w Inowrocławiu o depresji rozmawiano podczas trzydniowego panelu.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu