Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 24 luty 2023

W mediach społecznościowych prezydent Rafał Bruski zapowiedział, że na wiosnę rozpoczną się działania w celu likwidacji miejsc parkingowych na ulicy Mostowej, a w przyszłości najprawdopodobniej ruch samochody z tej ulicy może zniknąć całkowicie. W roku jest już kilka dni, w których nie można parkować i ruch jest ograniczany – szczególnie jest to okres Jarmarku Bożonarodzeniowego, w czasie którego koncepcja Mostowej bez samochodów zdobywa zwolenników.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rok temu spontanicznie Ukraińcy i Polacy zebrali się na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy, aby wyrazić solidarność z Ukraińcami walczącymi z rosyjską agresją. Rok po tym zdarzeniu Ukraińcy i Polacy ponownie spotkali się, tym razem w Młynach Rothera, na rocznicowym spotkaniu zadumy. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego odegrania hymnów państwowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Sprzymierzeńców macie państwo w Warszawie bardzo dużo – oświadczył w piątek na Politechnice Bydgoskiej minister odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe Przemysław Czarnek. Mowa oczywiście o pomyśle, aby utworzyć na tej uczelni kierunki lekarskie.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 24 luty 2023 13:21

To nasza wspólna historia

Wiele zaplanowanych na 24 lutego 2022 roku wydarzeń się nie odbyło, wszyscy ogromnie zaskoczeni byliśmy rosyjską agresją wobec Ukrainy. Dla Ukraińców zaczął się szczególnie trudny okres w historii, ale też dla Polaków, którzy odegrali szczególną rolę w pomocy sąsiadowi. Żyjąc lokalnie na Kujawach staliśmy się częścią czegoś większego.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj przypada pierwsza rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę, z tej okazji podziękowania dla Polaków skierował wicekonsul Ukrainy w Gdańsku Oleksandr Martsiniv oraz konsul honorowy w Bydgoszczy Krzysztof Sikora, który życzy Polakom i Ukraińcom, abyśmy wrócili do normalnych czasów, które miały miejsce przed 24 lutego 2022 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pytanie zadane w tytule jest retoryczne – warto jednak, abyśmy przypomnieli sobie tamten pamiętny dzień z 24 lutego 2022 roku. Tego dnia zebraliśmy się na płycie Starego Rynku, aby wyrazić solidarność z Ukraińcami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu