Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 23 luty 2023

Dzisiaj przypada dokładnie rok od momentu, gdy Rosja Putina zaatakowała Ukrainę. Od tego momentu zaczął się szczególny etap polsko-ukraińskiej historii o pomocy sąsiadowi w trudnym okresie. Również karty tej historii zapisane zostały w Inowrocławiu za sprawą licznych inicjatyw pomocowych. Dzisiejszy dzień ma być szczególny na Kujawach.

Opublikowano w Inowrocław

Sztuczna inteligencja (SI) coraz bardziej jest obecna w naszym życiu, coraz częściej wykonuje zadania, które wcześniej musiał wykonywać człowiek, niekiedy robi to znacznie bardziej skutecznie. Czy przed nami czas, w którym SI będzie tworzyć artykuły i czy pozwoli to zastąpić żywych dziennikarzy? Pytanie jest o tyle ciekawe, bowiem jeden z ogólnopolskich portali testuje już SI w doborze treści na stronę główną. Spróbujemy zatem przy pomocy SI napisać coś lokalnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Plan Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zakładał ogłoszenie pierwszych przetargów na odcinku Bydgoszcz Pawłówek – Nakło – Wyrzysk w połowie bieżącego roku, czyli prace budowlane mogłyby zacząć się w przyszłym roku, jak na razie nie mamy jednak prawomocnej decyzji środowiskowej, co może tym całym harmonogramem – jak uczy praktyka – wstrząsnąć.

Opublikowano w Regionalne

Sportis Łochowo będący częścią projektu Sportis Social Club S.A. od podstaw dotarł do IV ligi piłkarskiej, czyli stał się jednym z ważniejszych klubów piłkarskich w województwie kujawsko-pomorskim, w pewnych momentach wykazując aspirację do gry w III lidzę – przed dwoma laty Sportis o III ligę walczył niemal do końca z Zawiszą, Chemikiem Bydgoszcz i Włocławią Włocłąwek. Równiez w tym sezonie klub jest w górnej części tabeli ze stratą 7 punktów do liderującej Włocławi. W rundzie wiosennej piłkarzy Sportisu w tej lidze już nie zobaczymy.

Opublikowano w Sport

Pod koniec środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni przyjęli apele do premiera o obniżkę VAT na energię oraz krytykujące NCBR w związku z ujawnioną przez media aferą, ten punkt procedowano bez radnych PiS-u, którzy poszli sobie do domu. Politycy PO zarzucają rajcom PiS-u tchórzostwo, atakują ich też media ratuszowe (utrzymywane z podatków bydgoszczan), padają nawet wezwania do dymisji. Ten przekaz nie jest jednak pełny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na środowej sesji Rady Miasta Rafał Grzegorzewski z ZDMiKP potwierdził, że w ciągu roku od momentu uruchomienia całego systemu Park&Ride trzeba spełnić wskaźniki jakie wskazano we wniosku o dofinansowanie. Patrząc na obłożenie w ostatnim czasie tych parkingów, osiągnięcie tego celu może być trudne, co z kolei może wywołać trudności z rozliczeniem dotacji unijnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Poniedziałkowa wizyta Joe Bidena w Kijowie stanowiła okazję nie tylko do pokazania solidarności Stanów Zjednoczonych z walczącą o wolność Ukrainą, ale też do przedstawienia szczegółów nowej transzy pomocowej dla ogarniętego wojną kraju. Również podczas przemówienia w Warszawie prezydent USA zapewniał Ukraińców o wsparciu tak długo, jak będzie to konieczne, oraz podkreślał solidarność Zachodu wobec rosyjskiej agresji. – USA może zrobić jeszcze wiele, żeby wesprzeć Ukrainę, natomiast są granice wytrzymałości społeczeństwa amerykańskiego, sojuszników amerykańskich oraz zapewne Federacji Rosyjskiej – mówi politolog z UW, dr hab. Jarosław Szczepański. Jak podkreśla, teraz wysiłki powinny się skoncentrować na przyspieszeniu zapowiedzianych transz pomocowych, bo tempo przekazywania dostaw jest dziś największym problemem.

Opublikowano w Magazyn

26-latek pracujący w inowrocławskiej spółce kupował na jej rzecz sprzęt elektroniczny, który następnie sprzedawał, czyli można powiedzieć okradał pracodawcę. Ten proceder został jednak ujawniony przez policjantów, w piątek 26-latka w Szczecinie zatrzymali policjanci. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu