Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 19 luty 2023

16 lutego br. Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży kopertę z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej emisji „550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika”. Inspiracją dla powstania waloru filatelistycznego stał się Dom Mikołaja Kopernika w Toruniu, który w 2022 roku zdobył wyróżnienie specjalne podczas European Museum of the Year Award.

Opublikowano w Magazyn

Na odcinku Toruń – Włocławek droga ekspresowa S10 będzie biegła w tym samym przebiegu co istniejąca już autostrada A1. Będzie to tzw. wspólny odcinek. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewiduje, że może przełożyć się to na większe natężenie ruchu (w 2050 roku może być to nawet 64 tys. pojazdów na dobę), dlatego na tym odcinku przygotowywana jest modernizacja autostrady o jeden dodatkowy pas w każdym kierunku ruchu (w łącznym przekroju będzie to 6 pasów).

Opublikowano w Regionalne

W porządku obrad sesji Rady Miasta Bydgoszczy pojawi się projekt uchwały w sprawie wyznaczenia maksymalnych taryf za taksówki na terenie miasta. W Bydgoszczy do tej pory takie regulacje nie funkcjonowały, ale w wielu polskich dużych miastach owszem. Głównym celem wprowadzenia tej uchwały ma być walka z nieuczciwymi przedsiębiorcami, ale w pewnym sensie ustanowienie maksymalnych stawek pozwoli zamrozić je na pewnym pułapie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Powoli zbliżamy się do końcówki najdłuższej kadencji bydgoskiego samorządu po 1989 roku, tak naprawdę od II wojny światowej – będziemy zatem wchodzić w czas podsumowań. Moglibyśmy wzorem poprzednich kadencji zrobić np. subiektywny ranking radnych, choć jak przypomnimy sobie zdalne sesje Rady Miasta, na których część radnych próbowała zagłuszyć obrady, to jakieś 1/3 składu Rady należałoby z automatu ocenić najniższą ocenę. Zatem może zamiast tego spróbujmy zrobić wspólnie konstruktywny raport.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu