Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 18 luty 2023

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr od dwóch tygodni nie mają zarządu, trwa obecnie procedura rekrutacyjna. W firmie od dłuższego czasu nie działo się najlepiej, o czym świadczy spór z pracownikami, który jak się dowiadujemy wymusił na byłym już prezesie złożenie dymisji. Istotnym jest też pytanie o sytuację finansową spółki, bo o ile wiemy, że w 2020 roku miała ona zysk, to w 2021 roku nieoficjalnie mówi się o sporej stracie finansowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

У п'ятницю 24 лютого минає перша рік від початку російського вторгнення в Україну. Це був день, який назавжди змінив життя мільйонів українців, багато з яких були змушені шукати притулку в Бидгощі. Для мешканців Бидгоща це також був особливий час, так як 24 лютого вони зібралися на площі Старого Ринку, щоб висловити свою солідарність.

1042 zakażenia w województwie kujawsko-pomorskim na COVID-19 potwierdzono w pierwszych 15 dniach lutego. Dane za połowę miesiąca dają łączną liczbę zakażeń wyższą niż to była łączna liczba ze stycznia, zatem możemy mówić o ponad 100% wzroście.

Opublikowano w Regionalne

W piątek 24 lutego przypadnie pierwsza rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę. Był to dzień, który zmienił na zawsze życie dla milionów Ukraińców, wielu z nich musiało szukać schronienia w Bydgoszczy. Był to też czas wyjątkowy dla bydgoszczan, którzy 24 lutego zebrali się na Starym Rynku, aby wyrazić swoją solidarność.

Opublikowano w Bydgoszcz

10 lutego decyzją ministra Mariusza Kamińskiego została zamknięta polsko-białoruska granica w Bobrownikach. Oficjalnym powodem tej decyzji ma być ważne bezpieczeństwo państwa. Nieoficjalnie mówi się, że jest to reakcja na działalność zorganizowanej grupy przestępczej, w którą zaangażowani mieli być niektórzy celnicy, prowadząca do ogromnych strat dla skarbu państwa. Sytuacja bardzo niepokoi polskich przewoźników, bowiem obecna sytuacja uderza w ich interes. Są jednak branże, które na utrudnieniu importu z Białorusi mogą zyskać.

Opublikowano w Magazyn

Pod koniec 2021 roku na stacji Bydgoszcz Główna zatrzymywało się średnio ponad 7 pociągów na godzinę – wynika z danych Urzędu Transportu Kolejowego, w ciągu doby przez tą stację przewijało się w ciągu roku średnio 9,9 tys. pasażerów. Na dane z 2021 roku wpływ miała na pewno pandemia, z kolei ciekawe będą dane z 2022 roku, gdzie notowany był znaczny wzrost zainteresowania koleją spowodowany wzrostem cen paliw.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu