Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 12 luty 2023

Do oficjalnego otwarcia, czyli odbioru inwestycji przez zamawiającego na odcinku Dworzyskowo – Aleksandrowo/Bydgoszcz-Północ pozostało niewiele – na koniec roku 2022 zaawansowanie rzeczowe na tym odcinku przekroczyło 93% wykonania. O ile podróż tym odcinkiem dzisiaj nie jest specjalnym utrudnieniem, to jego oficjalne otwarcie będzie miało ogromny wymiar symboliczny. Nastąpić to może natomiast lada tydzień.

Opublikowano w Regionalne

Ostatnie miesiące pokazały, że determinacja Ukraińców do bycia częścią Unii Europejskiej są na tyle silne, iż spełnienie celu jakim jest członkostwo tego kraju we wspólnocie w najbliższych latach jest realne. Wraz z członkostwem Ukrainy w UE transeuropejska sieć transportowa TEN-T objęłaby również terytorium Ukrainy. Wstępne koncepcje zakładają, że częścią sieci TEN-T mógłby zostać Krzemieńczuk jako węzeł multimodalny, również Czerkasy mają swój potencjał związany z położeniem nad Dnieprem. Ambicje związane z byciem ważnym węzłem transportowym ma też Bydgoszcz, warto zatem dzielić się naszymi doświadczeniami z miastami partnerskimi na Ukrainie, bo taka współpraca w logistyce zawsze procentuje dla wszystkich.

Opublikowano w Magazyn

Jesienią w obecności prezydenta Andrzeja Dudy Polska zakupiła od Koreańczyków 48 lekkich samolotów wielozadaniowych FA-50, pierwsze maszyny mają trafić do Polski jeszcze pod koniec tego roku, a całe zamówienie ma zostać zrealizowane do końca 2028 roku. Czy ich serwisowanie podobnie jak ma to miejsce w przypadku myśliwców F-16, będzie odbywało się w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu