Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 08 grudzień 2023

Jesienią 2021 roku wystartował ze sporym opóźnieniem projekt remediacji gruntów podziemnych w sąsiedztwie składowiska ,,Zielona”. Instalacja miała pierwotnie pracować do lutego 2023 roku, ale znaleziono dodatkowe środki i przedłużono ten termin do końcówki roku. Z informacji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wynika, że przefiltrowano ponad 1,4 mln metrów sześciennych wody, co pozwoliło usunąć 28,5 tony zanieczyszczeń organicznych i 6,7 tony związków fenolowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoszczanin Przemek Gawęda z pracowni Archigeum oraz krakowianin Bartosz Dendura odebrali w piątek 8 grudnia prestiżowe nagrody architektoniczne na ,,Europe under 40 Awards” w siedzibie European Centre for Architecture Art Design&Urban Studies w Atenach. Nagrodę 40 under 40 przyznaje się najbardziej perspektywicznym architektom przed 40-rokiem życia w Europie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zima jest najtrudniejszym okresem w roku dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności – to wtedy odnotowuje się wśród nich największą liczbę zgonów, a liczba potrzebujących gwałtownie rośnie. Dlatego organizacje pomocowe przygotowują się do tego sezonu już od kilku tygodni. – Noclegownie, jak sama nazwa wskazuje, są czynne tylko w nocy, a w sezonie zimowym udostępniamy ogrzewalnie, gdzie osoba potrzebująca wsparcia może przebywać też w ciągu dnia. Żeby nasi podopieczni mieli okazję czymś się zająć, otworzyliśmy kąciki biblioteczne, ponieważ osoby w kryzysie bezdomności uwielbiają czytać – mówi Beata Humięcka, dyrektorka Warszawskiego Centrum Integracji „Integracyjna Warszawa”.

Opublikowano w Regionalne

Przegłosowane niewielką przewagą głosów przez Parlament Europejski oczekiwanie zmiany traktatów, które miałyby zlikwidować do zniesienia prawa weta dla pojedynczych państw w wielu sprawach, w Polsce zostało przyjęta raczej sceptycznie. Wszystko wskazuje, że również w wielu innych państwach Unii Europejskiej budzi to wątpliwości, dlatego inicjatywa najprawdopodobniej odejdzie w odstawkę.

Opublikowano w Magazyn

Od kilku miesięcy Województwo Kujawsko-Pomroskie próbuje zamówić nowe pociągi, które miałyby zostać sfinansowane za środki europejskie i rządowe. Pierwszy przetarg unieważniono, bowiem jedyną ofertę jaką złożyła bydgoska PESA uznano za zbyt drogą. Dzisiaj nastąpiło otwarcie ofert w drugim przetargu i oferta jest jeszcze droższa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Co ma piernik do Wiatraka? - to tytuł inicjatywy przedświątecznej Fundacji Wiatrak, która została zainaugurowana w sobotę 2 grudnia akcją wspólnego pieczenia pierników. To był jednak symboliczny jej start, a wziąć udział w inicjatywie może każdy, bo wystarczy zrobić najprostszą w tym momencie rzecz – wypiec dowolną ilość pierników dla potrzebujących.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu