Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 11 grudzień 2023

Wprowadzenie zabytkowych autobusów, które zostały z regularnych linii już dawno wycofane, naraża na śmieszność zewnętrzny wizerunek Bydgoszczy jako miasta rozwijającego się i nowoczesnego, z kolei mieszkańcom ten akt desperacki tylko pokazuje, że transport zbiorowy się jeszcze bardziej zwija, a ratusz już dawno stracił nad wszystkich inicjatywę i ma wręcz związane ręce. W ostatnim czasie to jednak nie jedyne zmartwienie prezydenta Rafała Bruskiego, nawarstwienie się różnych spraw sprawia, że trochę Bydgoszcz stała się w odbiorze pod względem zarządczym miastem z dykty i paździerza. Rekordowe nakłady na propagandę ratusza w tym wypadku przynoszą paradoksalnie odwrotny efekt.

Opublikowano w Bydgoszcz

11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

Opublikowano w Regionalne

Mający siedzibę w Nowym Sączu Newag to jeden z głównych producentów taboru kolejowego w Polsce, tym samym naturalny konkurent dla bydgoskiej PESA. Ostatnie dni polskie media branżowe żyją sporem Newagu z podbydgoską firmą SPS Mieczkowski z Lisiego Ogonu, wprost padają zarzuty o stosowanie metod hakerskich, przez co firmie z Nowego Sacza grozi nawet zakaz startowania w przetargach w całej Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 11 grudzień 2023 16:33

Wynajem kontenerów na gruz i odpady - Bydgoszcz

Zdecydowanie warto dbać o tak piękne miejsce jak Bydgoszcz. Obejmuje to nie tylko działania samorządowców, ale też to, co można zdziałać na własną rękę. Podstawą jest odpowiedni, sprawny i szybki wywóz odpadów. Śmieci wielkogabarytowe, odpady budowlane i gruz mogą szybko zniknąć z naszego otoczenia. Wystarczy tylko zamówić kontener, a my zajmiemy się resztą. Który zbiornik wybrać i jakie odpady można wrzucić do wybranych kontenerów? Co jest lepsze - big bag czy kontener?

Opublikowano w Polecane

W październiku Polska Komisja Akredytacyjna negatywnie oceniła spełnianie warunków Politechniki Bydgoskiej do kształcenia lekarzy, ta opinia nie jest wiążąca dla ministerstwa, stąd też były minister Przemysław Czarnek mimo tego wyraził zgodę na utworzenie kierunku. Kierunki negatywnie zaopiniowane przez PKA mogą być przedmiotem krytyki ze strony organizacji lekarskich, na początku grudnia sugestię, iż absolwenci będą traktowani jako posiadający gorsze kwalifikację wyraziło Porozumienie Rezydentów. W przypadku tworzonego na uczelni ojca Tadeusza Rydzyka kierunku lekarskiego PKA wyraziła pozytywną ocenę, pod tym względem absolwenci toruńskiej uczelni mogą być traktowani jako bardziej kompetentni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojewoda wielkopolski w ubiegłotygodniowe obchody barbórki wręczył radnemu wojewódzkiemu Jerzemu Gawędzie odznakę ,,Zasłużony dla Górnictwa RP” przyznaną przez Ministra Aktywów Państwowych. Gawęda pełni mandat radnego wojewódzkiego z okręgu inowrocławskiego, jest także liderem NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino”.

Opublikowano w Inowrocław

Zlokalizowana w centralnym punkcie bydgoskiego jarmarku budka z piwem, z krzykliwie rzucającym się szyldem jednej z marek piwa budzi od samego początku wątpliwości natury estetycznej. Jak się okazuje jest to bardzo prawdopodobnie też nielegalna reklama, która narusza przepisy o wychowaniu w trzeźwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu