Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 09 maj 2022

Mamy niedzielę – przy kościele na Węźle Zachodnim samochody wiernych upychane są na terenie parafialny, niektóre pojazdy parkowane są na terenie zielonym, ciężko jest przejechać ulicą Głuchą, z uwagi na zaparkowane samochody, obok stoi pusty parking, który mógłby pomieścić kilkadziesiąt samochodów. Na szczęście to tylko prognoza, ale wydaje się ona bardzo prawdopodobna, po uruchomieniu systemu Park&Ride.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek 9 maja rosyjska propaganda obchodzi jako dzień zwycięstwa, dla uczczenia kapitulacji III Rzeszy Niemieckiej podczas II wojny światowej. Tego dnia na Placu Czerwonym w Moskwie odbyła się parada z udziałem Władymira Putina. W wielu miastach cywilizowanego świata tego dnia pokazywano jednak prawdę o rosyjskich żołnierzach, którzy dopuszczają się morderstw i gwałtów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zakłady produkujące m.in. popularny Olej Kujawski oraz Oliwiera znalazły się w poważnych tarapatach. Zdaniem Komisji Nadzoru Finansowego właściciel zakładów holenderskie Koninklijke Bunge BV dopuścić mogło się przestępstwa finansowego polegającego na obrocie instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia. Z tego powodu polska spółka córka Bunge Polska znalazła się na cenzurowanym KNF.

Opublikowano w Kruszwica

Rozpoczynające się dzisiaj szachowe mistrzostwa mają podnieść rangę 600. rocznicy nadania praw miejskich Kruszwicy. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podczas inauguracji turnieju przyznał, że archeolodzy w Kruszwicy odnaleźli jedne z najstarszych figur szachowych, datowane na XII wiek. Rok temu ten turniej gościła Bydgoszcz, mamy zatem kolejny rok na Kujawach.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 09 maj 2022 14:08

Ekspert optymistycznie patrzy na jesień

- Ponad 90 procent Polaków ma odporność przeciw SARS-CoV-2, więc nie patrzę z niepokojem na jesień – powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Jego zdaniem nie widać też na horyzoncie takich mutacji tego wirusa, które wzbudzałyby niepokój.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek 3 maja pod bydgoską Katedrą zaroiło się od samochodów, choć na tym obszarze obowiązują ograniczenie do parkowania wyłącznie 4 pojazdów z identyfikatorami Urzędu Miasta, wcześniej znajduje się znak ,,zakaz ruchu”, który zabrania tak naprawdę wjazdu bez identyfikatorów pod Katedrę. Tego dnia urządzono sobie w tym miejscu dziki parking, niektóre pojazdy stały nawet na trawniku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zapowiedział, że po konsultacjach z Miejską Pracownią Urbanistyczną wyrazi negatywną opinię w sprawie rozbudowy spalarni odpadów niebezpiecznych Eneris na terenach dawnego Zachemu. Domagali się tego mieszkańcy, zaniepokojeni planami rozbudowy spalarni. Prezydent wskazał na niezgodności z planem miejscowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przybywa w Bydgoszczy ulic, po których trzeba się poruszać zygzakiem, aby wyminąć zaparkowane na pasie ruchu pojazdy. Pojazdów przybywa, przez co manewrowanie na takich drogach staje się trudniejsze. Czy to jednak nie właściwy moment, aby współwinni wzrostowi natężenia ruchu developerzy dołożyli się do kosztów rozbudowy infrastruktury?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Gminy z kujawsko-pomorskiego otrzymały jodek potasu, mają być gotowe do jego dystrybucji w ciągu kilku godzin

    Nie ma co prawda większego ryzyka skażenia radioaktywnego, ale jest ono w ostatnim czasie na pewno większe za sprawą wojny na Ukrainie. Głównym punktem ryzyka jest ukraińska elektrownia atomowa w Zaporożu, która znajduje się na linii frontu. Służby wojewody za pośrednictwem Straży Pożarnej rozdysponowali ponad 3,5 mln tabletek jodku potasu wśród samorządów z kujawsko-pomorskiego, które mają być gotowe do ich dystrybucji wśród mieszkańców w około 500 punktów.

  • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

    Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

Wiadomości z regionu