Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 01 grudzień 2022

To, że wszystko drożeje widzimy wszyscy, również samorządy będą miały wyższe wydatki, bo chociażby prąd znacznie droższy, czy koszty realizacji inwestycji z uwagi na inflację. Wiceminister finansów przyznaje na piśmie, że Bydgoszcz będzie musiała sobie te wydatki ułożyć jakoś mając mniejsze pieniądze niż w roku bieżącym oraz roku ubiegłym.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

Opublikowano w Regionalne

Na budynkach użyteczności publicznej należących do inowrocławskiego samorządu działa 1280 paneli fotowoltaicznych, które jak poinformował w czwartek prezydent Ryszard Brejza mogą wyprodukować 518 tys. KWh prądu, to mniej więcej tyle ile w 85% zużywają miejskie przedszkola i szkoły wraz z 11% zużyciem energii przez halę sportową i 8% zużycia parku wodnego.

Opublikowano w Inowrocław

W środę na bydgoskim ratuszu zawisła flaga Republiki Federalnej Niemiec, zgodnie ze zwyczajem flagi narodowe innych państw są wywieszane podczas oficjalnych wizyt ich dyplomatów. Tego dnia Bydgoszcz odwiedził dr Thomas Bagger, który obowiązki ambasadora Niemiec w Polsce pełni od lipca.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 01 grudzień 2022 11:24

Zarząd Portu Lotniczego Bydgoszcz się rozrasta

28 października Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz powołała do zarządu Monikę Mejsner-Hermelin. Jest to o tyle istotna informacja, że przez ostatnie lata zarząd portu był jednoosobowy. W zarządzie zasiada też prezes Edward Hartwich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Można odnieść wrażenie, że samorządność osiedlowa w Bydgoszczy przeżywa pewien kryzys, są owszem dobrze prosperujące Rady Osiedla, ale też są takie, które nie funkcjonują wcale, bo jest problem z przeprowadzeniem wyborów, z uwagi na nikłe zainteresowanie. Niektórym polskim miastom udało się wdrożyć rozwiązanie, gdzie do wszystkich rad odbywają się jednego dnia, co pozwala budować w całym mieście klimat przedwyborczy i budować do nich zainteresowanie. Pomysł wdrożenia takiego rozwiązania w Bydgoszczy też jest, ale jego wdrożenie nie jest takie proste.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

    Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

  • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

    Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu