Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 08 październik 2022
niedziela, 09 październik 2022 00:14

W Zielonce chcą otworzyć kopalnie piasków kwarcowych

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową zezwalającą na wydobywanie piasków kwarcowych obszarze leśnym liczącym blisko 15 hektarów. Piaski kwarcowe mają duże zastosowanie w przemyśle począwszy od produkcji szkła, po tworzenie form przemysłowych i betonów komórkowych. Decyzja RDOŚ oznacza, że inwestor będzie mógł prowadzić wydobycie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Największy udział w zadłużeniu przedsiębiorstw, sięgający 2 mld zł, ma branża handlowa. Dalej jest branża budowlana – 1,2 mld zł oraz transportowa – 1,1 mld zł. One są najbardziej wrażliwe na zmiany koniunkturalne – mówi Emanuel Nowak, ekspert Narodowego Funduszu Gwarancyjnego. Wraz z gwałtownie rosnącymi kosztami prowadzonej działalności pojawiają się też opóźnienia w płatnościach. To oznacza zwiększone ryzyko dalszego zadłużania się polskich przedsiębiorców. W trudnym otoczeniu większość firm skupia się po prostu na przetrwaniu i utrzymaniu płynności finansowej, odkładając decyzje inwestycyjne na lepsze czasy.

Opublikowano w Magazyn

Ma zaledwie kilka metrów kwadratowych, ale goszczą w niej autorzy książek – w Lisim Ogonie Justyna Tessa obok swojej działalności firmowej prowadzi również księgarnie, która jest ewenementem w skali Polski. W piątek i w sobotę gościła Noc Księgarni, która była okazją dla pasjonatów książki do podyskutowania o książkach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Według sondażu UCE Research i platformy ePsycholodzy.pl 43,7 proc. Polaków doświadcza pogorszenia zdrowia psychicznego z uwagi na obecną sytuację gospodarczą w kraju. Piętno na zdrowiu psychicznym Polaków odcisnęły także pandemia i wybuch wojny w Ukrainie. Coraz więcej osób potrzebuje więc wsparcia specjalistów – psychologów i psychiatrów. Potrzebujących przybywa jednak znacznie szybciej niż lekarzy, przez co kolejki się wydłużają. Pozytywnie zmienia się jednak postrzeganie społeczne tych zawodów, co może spowodować, że więcej osób zdecyduje się na wybór takiej ścieżki kariery i kształcenie w tym kierunku.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek 10 października w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się II Bydgoskie Forum Bursztynowego Szlaku, przed tym wydarzeniem wróćmy do I Forum z października 2021 roku, do jego najważniejszych konkluzji wraz z analizą tego co nowego może wnieść II Forum.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek 11 października Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze będzie gospodarzem VII edycji Targów Pracy. Tego dnia z Osiedla Leśnego będzie można dojechać do BCTW bezpłatnie autobusem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

    W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

    Etykiety: kolej
  • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

    Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu