Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 18 październik 2022

W ubiegłym tygodniu premier ogłosił wyniki V edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, który tym razem dedykowany był terenom przemysłowym. Pula programu to 5 mld zł, Bydgoszcz liczyła na prawie 152 mln zł na rozbudowę infrastruktury drogowej w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, ale dofinansowania nie otrzymała. List do premiera w tej sprawie wysłał prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 18 październik 2022 23:01

Olimpijczyk z Kujaw zdyskwalifikowany

Jakub Krzewina wywodzący się z Kruszwicy ma na swoim koncie w sztafecie 4x400 metrów tytuł halowego mistrza świata oraz wicemistrza Europy, biegł też w polskiej sztafecie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz ostatnio w Tokio. W poniedziałek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozanie zdyskwalifikował go na 15 miesięcy.

Opublikowano w Sport

Mieszkańcy wsi Ostrówek są mocno rozczarowani po piśmie jakie otrzymali od Burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka. Nagle i dość niespodziewanie dowiedzieli się, że przez najbliższe pół roku nie będzie kursować prom łączący Ostrówek z brzegiem jeziora w Złotowie.

Opublikowano w Kruszwica
wtorek, 18 październik 2022 16:55

Na S-5 wyeliminowano kilka ciężarówek z ruchu

Przed tygodniem na MOP Szczutki, czyli punkcie obsługi podróżnych nieopodal Tryszczyna, funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kontrole wśród kierowców zawodowych. W wyniku tych działań zatrzymano 6 praw jazdy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W światowych konfliktach coraz większą rolę odgrywa bezpieczeństwo cybernetyczne, dlatego w 2019 roku powołano Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, któremu podlegają Regionalne Centra Informatyki. We wtorek 18 października na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy odbyła się uroczystość przekazania sztandaru Regionalnemu Centrum Informatyki w Bydgoszczy im. gen. bryg. Elżbiety Zawadzkiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Spółka prywatna Arriva będzie świadczyła przewozy kolejowe na liniach bez elektryfikacji do 14 grudnia 2030 roku, czyli przez przeszło 8 lat. To jedyne na dzisiaj rozstrzygnięcie wieloletniego przetargu, który rozpisany został w maju. Arriva jako jedyna złożyła oferty w pakietach 3 i 4, czyli liniach bez elektryfikacji. Na dzisiaj nie mamy natomiast żadnych konkretów w sprawie linii z elektryfikacją.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec ubiegłego tygodnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki V edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dedykowanego rozwojowi stref przemysłowych. Na ten cel rozdysponowano blisko 5 mld zł, dla województwa kujawsko-pomorskiego ok. 300 mln zł. Niezadowolenie wynikami tego rozstrzygnięcia wyraził prezydent Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Można by sporą książkę napisać o staraniach mieszkańców Miedzynia o budowę w tej dzielnicy basenu, finałowym rozdziałem byłoby jego otwarcie, które zaplanowano na czwartek 20 października. Trwają obecnie już ostatnie prace związane z oddaniem obiektu do użytku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

    W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

    Etykiety: kolej
  • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

    Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu