Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 06 styczeń 2021

Wzrost zachorowań to wynik świąt i okresu przedświątecznego. Siedzieliśmy w domach, ale nie swoich. Spotykaliśmy się z rodziną, ale odległą - skomentował sytuację epidemiczną prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

 

Opublikowano w Regionalne

W 1773 roku miał miejsce I rozbiór Polski, miało to miejsce kilkanaście lat przed uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, którą w tym roku decyzją Sejmu i Senatu będziemy w sposób szczególny wspominać. Konstytucja była próbą ratowania chylącej się ku upadkowi Rzeczypospolitej. Jedną z tego przyczyn był właśnie I rozbiór, gdy pod zabór pruski trafił Inowrocław i Bydgoszcz.

Opublikowano w Inowrocław

Zbudowany w 2010 roku na Wyspie Młyńskiej amfiteatr, w którym znajdują się też publiczne szalety kosztował niecałe 900 tys. zł. Prezydent w ramach liftingu Wyspy Młyńskiej chce rozebrać obiekt. Radny PiS Krystian Frelichowski w interpelacji pyta o niegospodarność.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przez ograniczone zasoby wody pitnej Polska jest jednym z państw najbardziej zagrożonych kryzysem wodnym, który postępuje wraz ze zmianami klimatycznymi. W największym stopniu cierpią na tym przemysł i rolnictwo. Aby przeciwdziałać skutkom suszy, konieczne jest m.in. pilne zwiększenie poziomu retencjonowania wód i przywracanie naturalnych meandrów rzek. – Musimy pochylać się nie tylko nad problemem ilości wody, ale również jej jakości – podkreśla Mateusz Grygoruk z warszawskiej SGGW.

Opublikowano w Magazyn

Dzisiaj katolicy obchodzą Święto Objawienia Pańskiego, nazywane popularnie Trzech Króli. Od 2011 roku jest to w Polsce dzień ustawowo wolny od pracy. Święto symbolizować ma objawienie się światu Mesjasza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zarówno w grupie szczepień ,,0”, które obecnie mają miejsca oraz w grupie ,,1”, planowanej od 25 stycznia, nie ujęto pracowników i wolontariuszy organizujących warsztaty terapii zajęciowej, czy środowiskowe domowy samopomocy, świetlice terapeutyczne, a także osób świadczących pomoc niepełnosprawnym. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wraz z prowadzoną przez siebie Fundacją im. św. Brata Alberta, zbiera internetową petycję, o priorytetowe ujęcie w programie dobrowolnych szczepień przeciwko COVID-19, również tych grup.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wiadomości z regionu