Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 29 styczeń 2021

,,Ten mur się sypie. Jeszcze tylko kilka cegieł i wszystko runie” - napisał w czwartek na Facebook-u poseł Grzegorz Braun z Konfederacji. Ten krótki cytat w dużej mierze wyjaśnia cele polityczne jakie realizuje w ostatnim czasie ta formacja – nawoływanie przedsiębiorców, aby działali wbrew obostrzeniom, w celu wywołania powszechnego buntu przeciwko władzy. W praktyce jest to próba destabilizowania sytuacji w kraju.

Opublikowano w Regionalne

Dzięki wirtualnej rzeczywistości będzie można przeszkolić z udzielania pierwszej pomocy osoby z dysfunkcjami słuchu, a także w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności. Technologia zostanie wykorzystana do tego podczas najbliższego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tymczasem VR już dziś umożliwia przeszkolenie pracowników oddelegowanych do pracy w trudno dostępnych obiektach oraz przy niebezpiecznych pracach. Rynek VR w edukacji w najbliższych latach pomnoży przychody aż dwudziestokrotnie.

Opublikowano w Magazyn

W piątek po raz kolejny protestowano w Bydgoszczy przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji eugenicznej. Około 300 osób próbowało zablokować Rondo Jagiellonów, nie dopuścili do tego policjanci, ale przez ponad godzinę blokowany był ruch na ulicy Jagiellońskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 29 styczeń 2021 16:52

Jak wybrać lodówkę na wino?

Wina wymagają odpowiednich warunków do ich przechowywania. Takie warunki możemy stworzyć, wykorzystując do tego specjalne lodówki na wino. Jaka chłodziarka będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru? Jak działa lodówka na wino ze strefami temperatur? I jakie znaczenie ma rodzaj drzwiczek w chłodziarce? O tym dowiesz się z poniższego artykułu.

Opublikowano w Polecane

Dr Patrice Huerre, francuski psychiatra dziecięcy i psychoanalityk, przekonuje, że lockdown spowoduje niewymierne szkody psychologiczne. Najdotkliwiej odczują je dzieci i młodzież.

Opublikowano w Magazyn

Dzisiaj Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej otrzymał zamówioną ekspertyzę dotyczącą stanu Mostu Uniwersyteckiego. Natychmiast podjęto decyzję o wyłączeniu obiektu z ruchu. Most Uniwersytecki jest obiektem nowym – oddano go do użytku pod koniec 2013 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rok 2020 był dla polskich samorządów bardzo trudny, głównie z uwagi na epidemię COVID-19, która przełożyła się na gorsze wskaźniki gospodarcze. Inowrocław dość sprawnie sobie radzi w tej rzeczywistości, Regionalna Izba Obrachunkowa ostrzega jednak, że sytuacja może się pogorszyć w kolejnych latach.

Opublikowano w Inowrocław

Goszcząc w Bydgoszczy 13 stycznia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział, że przetarg na budowę drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń zostanie ogłoszony po uprawomocnieniu się decyzji środowiskowej. Dzisiaj już wiemy, że raczej nie nastąpi to jak planowano w I kwartale br., co oznacza opóźnienia.

Opublikowano w Regionalne

W tym roku otwarty powinien zostać Park Kultury w Młynach Rothera, w połowie miesiąca prezydent Rafał Bruski zaproponował Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby podjęło się współprowadzenia instytucji. Udział resortu zwiększyłby rangę Parku Kultury, ale też jednocześnie, dostęp do większych środków na rozwój oferty. Pozytywnie do pomysłu odniosła się wiceprzewodnicząca klubu radnych PiS Grażyna Szabelska.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wrześniu Sejmik Województwa wyraził zgodę na dokapitalizowanie Portu Lotniczego Bydgoszcz kwotą 12 mln zł, w celu pokrycia straty. Zakup nowych akcji sprawi, że Województwo Kujawsko-Pomorskie zwiększy swoje udziały do ponad 75%, z obecnych około 72%. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował, że Miasto Bydgoszcz, będące drugim największym udziałowcem w PLB, na taki krok się nie zdecyduje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    

Wiadomości z regionu