Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 26 styczeń 2021

W Bydgoszczy otworzyły się nieliczne restauracje, przez co jest to marginalne zjawisko, nakręcane przez jedną partię polityczną, w większości restauratorzy podchodzą do problemu epidemicznego odpowiedzialnie. Jeżeli obostrzenia będą utrzymywały się dłużej, a rząd nie zaproponuje wystarczającego wsparcia dla branży, to może dojść do buntu już na odczuwalną skalę, a sprzyja temu orzecznictwo sądów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od wielu lat część polityków z powiatu inowrocławskiego zabiega o modernizację dróg krajowych nr 15 (Inowrocław – Toruń) i 25 (Bydgoszcz – Inowrocław), które są z punktu widzenia tego powiatu ważne, ale być może znacznie bardziej ważna okaże się droga krajowa nr 62,w ramach której w najbliższych latach powstać może obwodnica Kruszwicy.

Opublikowano w Inowrocław

Dokładnie 101 lat temu Koronowo powróciło po 148 latach prusko-niemieckiej okupacji do Polski, natomiast 75 lat temu zakończyła się okupacja hitlerowska tego miasta. Dla uczczenia tych ważnych dla dziejów Koronowa wydarzeń odsłonięto w koronowskiej bazylice tablicę upamiętniającej ponad 80 ofiar II wojny światowej, która w swojej symbolice oddaje hołd wszystkim mieszkańcom Koronowa, którzy w latach 1939-1945 stracili życie.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Problematyka utworów Conrada najbardziej poruszała i oddziaływała na pokolenie polskiej, patriotycznej młodzieży, która w 1944 roku poszła walczyć w Powstaniu Warszawskim. Dylematy moralne i tragiczne wybory, które były udziałem młodych Polaków najpierw pod okupacją niemiecką, a w późniejszym czasie sowiecką, opisywane były przejrzyście w powieściach angielskiego pisarza.

Opublikowano w Magazyn

W grudniu do użytku oddano nową linie tramwajową wzdłuż ulicy Kujawskiej, władze Bydgoszczy chcą infrastrukturę tramwajową rozwijać dalej w kolejnych latach – planowane jest m.in. połączenie pętli przy Rycerskiej z ulicą Gdańską, czy budowa torowiska wzdłuż ulicy Kruszwickiej przez Szubińską i Piękną. W ostatnich latach analizowano różne warianty, w lutym nad wypracowanymi koncepcjami będą prowadzone konsultacje społeczne dla mieszkańców.

Opublikowano w Bydgoszcz

SKANDAL! Bydgoski Radny pobity, przez lidera KOD – to krzykliwy nagłówek na portalu Telewizji Republika. Ukazał się on jesienią 2018 roku, wówczas radny Bogdan Dzakanowski stwierdził publicznie, że został pobity przez Karola Słowińskiego, lidera bydgoskiego KOD-u. Słowiński uważa to za kłamstwo i postanowił pozwać Dzakanowskiego o zniesławienie. Sprawa krąży po sądowej wokandzie, ale póki co stronom nie przyszło się jeszcze spotkać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Droga ekspresowa S-10 połączyć ma zewnętrzną obwodnicę Warszawy z Toruniem, Bydgoszczą i Szczecinem. Budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń planuje się do 2025 roku, odcinek zachodni w kierunku Szczecina to perspektywa kolejnych lat, ale dość sensacyjny wydać się może termin oddania odcinka na wschód od Torunia.

Opublikowano w Regionalne

Apteka pod Łabędziem mieszcząca się przy ulicy Gdańskiej 5 stała się jednym z symboli bydgoskiego Śródmieścia, poprzedni właściciele bowiem gromadzili eksponaty prezentujące historię aptekarstwa. Apteka już nie funkcjonuje, od 2017 roku jej eksponaty wraz z lokalem zajmuje Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, które przygotowuje się do nowego otwarcia ,,Pod Łabędziem” już w formie typowo muzealnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wiadomości z regionu