Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 19 styczeń 2021

Polacy jako naród mieli dość trudną historię – okres ponad wieku zaborów, do tego po II wojnie światowej kilkadziesiąt lat PRL – które nauczyły nas radzenia sobie pod rządami okupantów. Od jakiś dwóch tygodni niektórzy politycy lokalnej Konfederacji wręcz apelują do restauratorów, aby otwierali swoje lokale pomimo obostrzeń i buntowali się przeciwko rządowi. Mamy zatem do czynienia wręcz z dążeniem do anarchii. Poza pojedynczymi lokalami, restauratorzy tego apelu jednak nie posłuchali.

Opublikowano w Bydgoszcz

W październiku byliśmy świadkami protestów rolników, którzy sprzeciwiali się tzw. ,,piątce Kaczyńskiego dla zwierząt”, w ramach której przewidywano wprowadzenie zakazu zwierząt na futra. Branża futerkowa i wspierający ją politycy mówili o negatywnych skutkach dla polskiej gospodarki, wdrożenia ograniczeń. Okazuje się, że w 2019 roku były województwa – w tym województwo kujawsko-pomorskie – w których hodowcy otrzymali znacznie większe zwroty podatkowe niż zapłacili podatku.

Opublikowano w Regionalne

Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

Opublikowano w Regionalne

Bydgoszcz do Polski nie wróciła zaraz po 11 listopada 1918 roku, ale dopiero w styczniu 1920 roku, co wynikało z tego, że jeszcze w listopadzie 1918 roku nie było przesądzone czy Bydgoszcz powróci do dziejowej roli strażnicy polskich ziem zachodnich, czy pozostanie Brombergiem. Wśród kluczowych dat, które warto wspominać, znajduje się 19 stycznia 1920 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z powodu pandemii samorządy zrezygnowały z organizacji koncertów sylwestrowych, co było w latach poprzednich właściwie normą. Inowrocław postanowił za pośrednictwem Kujawskiego Centrum Kultury zorganizować sylwester on-line na platformie YouTube – wystąpili m.in.: Małgorzata Ostrowska, Patrycja Markowska, czy Andrzej Krzywy z zespołu DeMono. W Inowrocławiu trwa dyskusja, czy wydatkowanie pieniędzy na ten cel było potrzebne.

Opublikowano w Inowrocław

W trzeciej transzy rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, na pomoc w realizacji inwestycji w samorządach rząd chce przeznaczyć kwotę 1,65 mld zł. Prezydent Bydgoszczy składa w niej trzy projekty, w tym realizację rozbudowy ulicy Nakielskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nowe warianty koronawirusa oznaczają, że jeszcze nie wygraliśmy z pandemią i jesteśmy od tego jeszcze daleko – powiedziała we wtorek podczas debaty w Parlamencie Europejskim unijna komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides.

Opublikowano w Magazyn

,,Baltic Transport Journal” to anglojęzyczne czasopismo branżowe dedykowane odbiorcom z branży logistycznej zainteresowanych regionu Morza Bałtyckiego, od Niemiec, przez Rosję, Kraje Bałtyckie, po Skandynawię. Siedziba redakcji znajduje się w Gdyni. W numerze 5/2020 – wrzesień-październik ukazała się publikacja sponsorowana poświęcona Węzłowi Logistycznemu Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    

Wiadomości z regionu