Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 11 styczeń 2021

Z nowym rokiem zaczął obowiązywać tzw. podatek cukrowy, przez co zapewne każdy już zauważył że ceny napojów znacząco podrożały. W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia pokazujące, że te same napoje można w Niemczech kupić taniej niż w Polsce, choć zarobki u Niemców są nieporównywalnie wyższe. Sprawdzamy z czego wynikają wyższe ceny.

Opublikowano w Regionalne

Skwer Pomorskiego Okręgu Wojskowego na Osiedlu Leśnym ustanowiła Rada Miasta Bydgoszczy w dniu 27 stycznia 2016 roku przy jednomyślności całej Rady. Za głosował m.in. związany z PiS-em dr Stefan Pastuszewski, jedna z legend bydgoskiej Solidarności, osoba w PRL-u represjonowana. Skwer POW poparł też obecny wiceminister w Kancelarii Premiera Jarosław Wenderlich,  czy radny Krystian Frelichowski. Wczoraj informowaliśmy, że wojewoda wydał zarządzenie zastępcze likwidującą tą nazwę i nazywające skwer im. płk. Łukasza Cieplińskiego. Najprawdopodobniej Rada Miasta zaskarży tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

11 stycznia 1919 roku stoczona została druga bitwa o Szubin, a zarazem najbardziej istotna. Dzisiaj w 102 rocznicę tego wydarzenia hołd powstańcom oddali wieczorem kibice Zawiszy z Bydgoszczy z Inowrocławia. Przed południem na szubiński cmentarz udała się też delegacja władz samorządowych.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Od 18 stycznia utrzymane zostaną wszystkie z dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych. Obostrzenia te będą utrzymane do 31 stycznia - poinformowała kancelaria premiera na Twitterze.

Opublikowano w Regionalne

Żarówki energooszczędne, rezygnacja z plastiku i mniejsze zużycie wody podczas porannej toalety to niektóre z popularnych działań na rzecz środowiska, ale w skali globalnej ich efekty będą pomijalne. – Musimy zdać sobie sprawę, że chodzi o zmniejszenie konsumpcji i dewastacji przyrody w poszukiwaniu nowych zasobów: energii, wody, surowców – mówi dr hab. Mariusz Majdański z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Tym bardziej że pandemia i lockdown nie zatrzymały zmian klimatu, a ich konsekwencje będą stawały się coraz bardziej dotkliwe.

Opublikowano w Magazyn

W ostatnim tygodniu (5-11 stycznia) w Bydgoszczy stwierdzono 1417 zakażeń na COVID-19, co daje średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców 58 zakażeń. Średnia dla Polski w tym okresie wyniosła 25, zaś dla naszego województwa 45. Ostatni tydzień przynosił zazwyczaj wzrosty tego wskaźnika, co miało związek z faktem, że we wcześniejszym tygodniu z uwagi na okres świąteczno-noworoczny dane były zaniżone.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 11 styczeń 2021 13:56

W Inowrocławiu będą kształcone pielęgniarki

Polska ma jeden z najniższych współczynników liczby pielęgniarek na tysiąc mieszkańców, co szczególnie odczuwalne jest teraz w czasie pandemii COVID-19. Jesienią kształcenie na kierunku pielęgniarskim rozpocznie się w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Wielkiego, jedynej szkole wyższej mającej siedzibę w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 11 styczeń 2021 13:24

W powietrzu wisi kolejny spór o oświetlenie z Enea

Rok 2020 minął pod znakiem sporu Urzędu Miasta Bydgoszczy z operatorem Enea, w efekcie którego latarnie aż do listopada nie były naprawiane, przez co mieszkańcy skarżyli się na ciemności. Naprawy ruszyły dopiero jesienią, z powodu zawartej 13 listopada umowy pomiędzy Bydgoszczą i Enea. Wraz z nowym rokiem pojawia się jednak nowy problem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do czasu reformy administracyjnej polskich sił zbrojnych, czyli do 2011 roku północna Polska była częścią Pomorskiego Okręgu Wojskowego, którego główną siedzibą była Bydgoszcz. Ten ważny fakt historyczny w dziejach miasta upamiętniało nadanie imienia skwerowi na Osiedlu Leśnym, nieopodal miejsca gdzie przy ulicy Dwernickiego do 2007 roku mieściła się siedziba POW. Wojewoda chce ten nazwy jednak Bydgoszcz pozbawić.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 11 styczeń 2021 06:40

Nieznani sprawcy połączyli Osową Górę z Miedzyniem

 

Osowa Góra i Miedzyń to osiedla ze sobą sąsiadujące, oddziela ja struga Flis, może niezbyt okazała, ale jak ktoś nie jest wysportowany, to może mieć problem z jej pokonaniem na wysokości ulicy Puszczykowej, alternatywą jest pójście na około, co wymaga jednak nadrobienia dobrego kilometra. Od 10 lat mieszkańcy walczą o budowę kładki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    

Wiadomości z regionu