Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 07 lipiec 2017

Na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości w środę 12 lipca odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, na której mogą zapaść decyzje w sprawie zmiany patronów ulic: Oskara Langego, Józefa Powalisza, gen. Zygmunta Berlina, Armii Ludowej, Alei Planu 6-letniego, Bolesława Rumińskiego, Teodora Duracza oraz parku im. płk. Zbigniewa Załuskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 07 lipiec 2017 17:15

Będzie nowy RZGW, ale nie w Bydgoszczy

Pod koniec kwietnia do Sejmu wpłynął projekt nowego Prawa Wodnego, który nieść będzie wiele zmian. Planuje się m.in. zwiększenie liczby Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej o jedną placówkę, która powstanie w Lublinie. Drogi wodne przebiegające przez nasz region nadal będą zatem podlegać pod Gdańsk i Poznań.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na publiczne wystąpienie prezydenta Donalda Trumpa do Warszawy zjechali się Polacy z całego kraju. Było również wiele osób z Bydgoszczy, w tym radny Andrzej Młyński, którego postanowiliśmy zapytać na gorąco o wrażenia, po przemówieniu prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wiele osób nazywa wczorajsze publiczne wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie za historyczne. Było na pewno dużo o historii polski oraz wpływu Polaków w kształtowanie dziejów obecnie najsilniejszego światowego mocarstwa. Są opinie wskazujące, iż dzięki Donaldowi Trumpowi o burzliwych losach Polski, ale też wielkim bohaterstwie Polaków usłyszał świat.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 07 lipiec 2017 12:34

Do wyborów nieco ponad tydzień

W przyszły piątek zakończy się kampania wyborcza w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Inowrocławia na Rąbinie. Radnego mieszkańcy tego okręgu wybierać będą dokładnie w niedziele 16 lipca. Wybory rozpisano w związku z wygaśnięciem mandatu Jarosława Kopcia.

Opublikowano w Inowrocław

Do rozpoczęcia lekkoatletycznych Mistrzostwa Europy U23 pozostało mniej niż tydzień. Zawody będą odbywać się na stadionie Zawiszy, ale oficjalne otwarcie zaplanowano na środę na Wyspie Młyńskiej. Oprócz prezentacji zawodników zaplanowano również koncert laureatów Festiwalu ,,Serca Bicie”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro (sobota 8 lipca) w Bydgoszczy odbędzie się ,,Enea Bydgoszcz Triatlon 2017” - część kolarska imprezy wymagała będzie zamknięcia części ulic, stąd też w godzinach przedpołudniowych trzeba przygotować się na utrudnienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie milkną echa po niejednoznacznej w treści deklaracji prezydentów miast Unii Metropolii Polskich. W sobotę w całej Polsce odbędą się protesty w ramach akcji #parszywa11, przeciwko włodarzom, którzy po słowach Grzegorza Schetyny wyrazili chęć wspierania migracji. Na Starym Rynku odbędzie się protest przeciwko Rafałowi Bruskiemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu