Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 05 lipiec 2017

W środę wieczorem w Warszawie wylądował samolot Air Force One z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem na pokładzie, który od Polski rozpoczyna wizytę w Europie. Prezydentowi Trumpowi towarzyszy jego małżonka Melania.

Opublikowano w Regionalne

Przygotowywana przez wicepremiera Jarosława Gowina reforma szkolnictwa wyższego może okazać się dla bydgoskich uczelnia bardzo niekorzystna, co przyznają nawet działacze tej partii. Jak jednak wskazują jej celem jest zwiększenie prestiżu polskiej nauki. Lider Polski Razem w Bydgoszczy, radny wojewódzki Andrzej Walkowiak apeluje do rektorów bydgoskich uczelni o konsolidacje.

Opublikowano w Bydgoszcz

W oczekiwaniu na rozpoczęcie nowego sezonu, kibiców Zawiszy zapraszamy do obejrzenia klipu podsumowującego to co się działo przez ostatnie miesiące wokół Zawiszy. Mamy nadzieję, że w ten sposób pozwolimy Wam przypomnieć sobie, jak zrobiono pierwszy krok dla odbudowy wielkiej piłki na Zawiszy.

Opublikowano w Sport

Przy ulicy św. Ducha w Inowrocławia, tuż pod siedzibą Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino” znaleziono nieprzytomnego starszego mężczyznę. Podjęta przez ratowników medycznych 30-to minutowa reanimacja nie przyniosła efektów. Przyczyny jego śmierci wyjaśniają policjanci.

Opublikowano w Inowrocław

Czerwcowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy miała rozpocząć samorządowe wakacje, bowiem kolejne obrady według planu pracy zaplanowane są na wrzesień. Z tego też powodu zaplanowano remont sali sesyjnej w bydgoskim ratuszu. Za sprawą radnych Prawa i Sprawiedliwości wakacje mogą się nieco opóźnić.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radni Prawa i Sprawiedliwości nie chcą stać się śledczymi i badać kto w jakiej sypialni śpi, dlatego uważają, że z punktu widzenia Rady Miasta Bydgoszczy najlepszym rozwiązaniem będzie dobrowolne zrezygnowanie z mandatu radnego przez Jakuba Mendry, który sam przyznał, że w Bydgoszczy nie mieszka.

Opublikowano w Bydgoszcz

W najbliższą sobotę Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy na bezpłatną wycieczkę poświęconą dziejom pradawnego grodu bydgoskiego oraz Zamku Bydgoskiego zbudowanego decyzją króla Kazimierza III Wielkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu