Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 04 lipiec 2017

W poniedziałek odbyło się w ratuszu spotkanie prezydenta Bydgoszczy z parlamentarzystami, na którym starano się opracować wspólną strategię na rzecz pozytywnych rozstrzygnięć w komisjach sejmowych w temacie obywatelskiej inicjatywy utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Na tym spotkaniu obecne były prawie wszystkie siły parlamentarne – zabrakło przedstawicieli PiS-u i Nowoczesnej.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 04 lipiec 2017 23:13

PiS odbuduje zamki kazimierzowskie?

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Przysuchu, prezes tej partii Jarosław Kaczyński zapowiedział odbudowę zamków zbudowanych niegdyś przez króla Kazimierza III Wielkiego. Zamki zbudowane przez tego władcę były niegdyś elementami charakterystycznymi na Kujawach.

Opublikowano w Kruszwica

W przyszłym tygodniu rozpoczną się w Bydgoszczy lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy U23. Do 65-cio osobowej polskiej kadry wytypowanej na te zawody przez Polski Związek Lekkiej Atletyki znajduje się zawodnik klubu MKS Inowrocław Norbert Kobielski, który traktowany jest jako polska szansa na medal tej imprezy.

Opublikowano w Sport

Udzielenie konkretnej odpowiedzi na to pytanie wydaje się dzisiaj wręcz niemożliwe. Nawet tworzone długookresowe strategie nie wychodzą aż tak daleko. Statystyka pozwala natomiast dość dużo powiedzieć o tym jakie przemiany społeczne mogą nastąpić do tego czasu. Prognozy nie są dla powiatu inowrocławskiego zbyt optymistyczne.

Opublikowano w Inowrocław

W lipcu komisje sejmowej zajmą się obywatelską inicjatywą utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Wczoraj dyskutowali o tym parlamentarzyści i radni wojewódzcy na spotkaniu z prezydentem Bydgoszczy. Konkluzja z tego spotkania jest jednak zbyt optymistyczna – wszystko zależeć będzie bowiem od tego czy rektorzy wyższych uczelni będą wstanie się dogadać.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 04 lipiec 2017 10:58

Druga karetka pracuje w Koronowie

Na okres wakacji Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na utrzymanie funkcjonowania drugiej karetki pogotowia, która będzie miała swoją bazę przy ulicy Paderewskiego w Koronowie. Decyzja uargumentowana jest zwiększonym ruchem turystycznym w miesiącach letnich.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
wtorek, 04 lipiec 2017 10:39

Czy PiS wesprze referendum?

Wczoraj działacze Kukiz15 rozpoczęli akcję referendalną w sprawie odwołania prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Inicjatorzy referendum nie kryją, iż ważne może okazać się poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńska pochodzi na razie jednak z dystansem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu