Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 25 lipiec 2017

W sobotę do Polski powinien przylecieć ze Stanów Zjednoczonych drugi samolot Gulfstream G550, który służyć będzie transportowi najważniejszych osób w państwie. Wyląduje on bezpośrednio w Bydgoszczy, gdzie nastąpi uroczyste przywitanie oraz ceremonia nadania mu imienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wtorek był czwartym dniem Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która wyruszyła w ubiegłym tygodniu z Bydgoszczy. Pątnicy dotarli do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, które w tym roku obchodzi ważny jubileusz 50-lecia koronacji obrazu Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz poseł Tomasz Latos wspólnie podkreślali dzisiaj, że budowa drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń jest niezagrożona, o czym zapewniać mieli ich przedstawiciele ministerstwa. Bardzo prawdopodobne w tej materii jest zastosowanie modelu finansowania opartego o partnerstwo publiczno-prywatne.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 25 lipiec 2017 13:03

Nie ma chętnych do remontowania dróg

Przebudowa ulicy Władysława Jagiełły w Inowrocławiu nie rozpocznie się planowo. Problemem jest brak chętnych wykonawców na wykonanie tego zamówienia, ogłoszonego przez inowrocławski ratusz. Podobny problem pojawia się przy przebudowie dróg wewnętrznych w rejonie ulicy Św. Ducha.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 25 lipiec 2017 12:22

,,Wygraliśmy pierwszą bitwę”

Veto prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie dwóch ustaw reformujących reformę sądownictwa zostało odebrane przez uczestników protestów antyrządowych jako sukces, choć niepełny, bowiem dzisiaj prezydent podpisał trzecią z ustaw. W Bydgoszczy protestowano codziennie przez 9 dni pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego. Po decyzji prezydenta zdecydowano się na kilka dni zgromadzenia przerwać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Już 5 sierpnia rozpoczną się rozgrywki Okręgowego Pucharu Polski w grupie bydgoskiej. Wystąpi w niej m.in. Zawisza Bydgoszcz, Wisła Fordon i BKS Bydgoszcz. 

Opublikowano w Sport

Do 10 sierpnia mieszkańcy mogą się wypowiedzieć w sprawie zmiany nazwy 6 ulic i jednego parku. Ma to związek z wejściem w życie od września ustawy dekomunizacyjnej. Konsultacje społeczne zwołane zostały na wniosek prezydenta, dotyczą z kolei propozycji zaproponowanych przez radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wiadomości z regionu