Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 11 lipiec 2017

Wiosną działacze partii Razem złożyli do Rady Miasta Bydgoszczy petycję, która wyrażała oczekiwanie obniżenia ceny biletu godzinnego w bydgoskiej komunikacji miejskiej do 3 zł. Inaczej ten postulat można by nazwać zrównaniem ceny biletu jednorazowego na linie z biletem godzinowym. Tematyka wydaje się ciekawa chociażby z tego powodu, że taki krok pozwoliłby się bydgoszczanom przyzwyczaić do przesiadek.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 11 lipiec 2017 21:15

W 74 rocznicę zbrodni na Wołyniu

Ponad 100 tysięcy ofiar, w większości osoby niewinne, kobiety i dzieci. Temat Wołynia nadal boli i nie pomaga w budowaniu relacji polsko-ukraińskich. We wtorek 11 lipca przypadła 74-rocznica krwawej niedzieli, która zapoczątkowała ludobójstwo na Polakach. O tej straszliwej zbrodni pamiętał również Inowrocław.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 11 lipiec 2017 15:36

Bramka wiosny – rozpoczynamy II etap

Za kilka dni wspólnie wybierzemy najciekawszą bramkę Zawiszy Bydgoszcz zdobytą w rundzie wiosennej. Za nami I etap plebiscytu, w którym wybraliście pięć najciekawszych bramek. Teraz w II etapie ostatnie głosowanie – bramka, która uzyska najwięcej głosów zostanie uznana za najciekawszą.

Opublikowano w Sport

W ubiegłym tygodniu grupa obywateli z posłem Pawłem Skuteckim na czele zapowiedziała rozpoczęcie zbiórki podpisów o rozpisanie referendum w sprawie skrócenia kadencji prezydenta Rafała Bruskiego. W inicjatywę zaangażowanych jest aktywnie kilka osób, dlatego też z ciekawością wiele osób może czekać na to, czy uda się zebrać podpisy. W samej inicjatywie na chwilę obecną jednak nic ciekawego nie ma.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec czerwca informowaliśmy, iż w lipcu Komisja Edukacji , Nauki i Młodzieży oraz Komisja Zdrowia mają rozpatrzyć obywatelski projekt utworzenia Uniwersytetu Medycznego. Okazuje się, że tak się jednak, iż lipiec jest nieaktualny. Konkretnego nowego terminu brak.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka dni temu lokalne media obeszła informacja o planowanym zawieszeniu lotów w połowie lipca z Rzymu do Bydgoszczy – przewoźnik tłumaczył swoją decyzję małym zainteresowaniem podróżnych. Znacznie bardziej martwić powinno nas jednak to, że w bieżącym roku lata mniej pasażerów niż w ubiegłym. Gdy Lublin nam ucieka, my się cofamy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu