Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 09 czerwiec 2017

Reprezentujący klub SLD Lewicy Razem w Radzie Miasta Jakub Mendry przyznaje się, że faktycznie nie mieszka już w Bydgoszczy. Zgodnie z kodeksem wyborczym nie powinien już pełnić mandatu radnego. O wygaszeniu jego mandatu powinna zdecydować Rada Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prace remontowe na linii kolejowej nr 18 pomiędzy Włocławkiem i Kutnem wydłużą nieco czas przejazdu pociągów dalekobieżnych. Oznacza to, że z Bydgoszczy będziemy dłużej jechali do Warszawy, Łodzi oraz na Śląsk.

Opublikowano w Regionalne

Trwają Dni Inowrocławia, których kulminacyjnym punktem będzie sobotni koncert gwiazd na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego. Gwiazdami wieczoru będą – Piękni i Młodzi; Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Spodziewać możemy się tysięcy uczestników.

Opublikowano w Inowrocław

Od trzech miesięcy obowiązki ambasadora Węgier w Polsce pełni Orsola Zsuzsanna Kovács. Do tej pory nie miała zatem okazji odwiedzenia zbyt wielu polskich miast – Bydgoszcz była trzecim miastem, poza Warszawą, w który ambasador Kovács oficjalnie gościła. Nad Brdą rozmawiano głównie o płaszczyznach do dalszej współpracy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przy ulicy Długiej znajduje się Bydgoskiej Alei Autografów, przedstawiające podpisy znanych bydgoszczan i osób w sposób szczególnie związanych z miastem. Tradycją się stało, iż nowe autografy pojawiają się jesienią. Do 18 sierpnia jest czas na zgłaszanie kandydatur.

Opublikowano w Bydgoszcz

W pierwszym kwartale bieżącego roku w Bydgoszczy przybyło najwięcej obiektów magazynowych klasy A w Polsce – wynika z analizy Cushman & Wakefield. To głównie zasługa realizacji zapowiadanych w ubiegłym roku inwestycji przez kapitał zagraniczny. Branża logistyczna widzi w Bydgoszczy nadal duży niewykorzystany potencjał, zatem spodziewać możemy się kolejnych inwestycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu